Splněný fotbalový sen

11.07.2021

Po čtyřech letech, kdy jsme nedokázali postoupit z kvalifikace, se nám vytoužený postup v kvalifikaci Memoriálu Martina Němce na pražské Slávii 16. 6. podařil a postoupili jsme z druhého místa za Dolními Počernicemi o skóre před Nymburkem, kterému postup unikl.

Konečně, radovali se kluci z našeho domova a pilně se každý den připravovali na vytoužený den. Ten nastal v pondělí 28. 6. na stadionu Přátelství na Strahově. Národní finále, jak krásně to zní. Cíl byl jasný, postoupit ze základní skupiny do čtvrtfinále. To by byl skvělý úspěch krásné loučení dvou osmnáctiletých chlapců, tělem i duší fotbalistů. "Mám sen si zahrát finále." Řekl mi jeden z nich, když jsme se několik dní předtím, radili o sestavě a taktice. Zopakovat náš největší úspěch z roku 2014, kdy jsme hráli finále s Plzní, byl sice pěkný, ale ne příliš reálný plán. Jenže míč je kulatý a kluci houževnatí.

Po plánovaném postupu do čtvrtfinále, nás pojala euforie. A pak to přišlo! Něco, co možná jednou zažijete, ale pro někoho, je to jen nepřekonatelná laťka. Ve čtvrtfinále jsme nejdříve porazili Dlažkovice 3:2 a v dalším dramatickém zápase vyřadili Dolní Počernice, kdy po bezbrankovém zápase, jsme dokázaly zvítězit po penaltovém rozstřelu. Sen se splnil, hráli jsme národní finále v DD - Cupu. Kdo by tomu předtím uvěřil.

Kluci to dokázali a za slavnostního pochodu nastoupili naše Klánovice proti Frýdku Místku. Ten již byl nad naše síly, ale radost i přes prohru 4:2 byla neskutečná. Fotbalová mise splněna na jedničku s hvězdičkou. Hoši děkujem, hoši děkujem!

Jan Hrabal, vychovatel