5. skupina

26.07.2022

Představení skupiny

Pátá skupina je v současné době domovem pro 8 dětí. Nejstarší je vysokoškolák a nadaný sportovec. Je plně samohospodařící, to znamená, že v našem domově má pronajatý malý byt a je schopen se starat sám o sebe. Zatím mu to jde velice dobře. Letos úspěšně dokončil bakaláře a pokračuje magisterským studiem.

Slečně je 20, studuje vysokou právnickou školu. Letos má za sebou první rok. Je to veselá, šikovná a pracovitá holka. Ve svém nabitém programu stíhá ještě chodit na brigády.

Deniska je nejnovější člen naší rodinky a v podstatě mezi nás zapadla, jakoby s námi žila roky. Chodí do školy, ráda sportuje. Je také členkou dobrovolných hasičů a ráda hraje fotbal.

Alias Google, studuje anglické gymnázium English College, studium je to velmi náročné. Často chodí domů unaven, je to ale bojovník, tak si občas po škole dojde i zasportovat.

14ti letý, nadaný sportovec. Vždy za každých okolností nabitý energií. To ovšem moc neplatí pro všední dopoledne, při kterých by měl spíše sedět ve škole v klidu v lavici. To se občas moc nedaří.

Velmi inteligentní dívka studující na vysoké škole. Mezi její záliby patří florbal, studium jazyků a do budoucna má velké plány. Kluci ji zatím moc nezajímají. Pilně na sobě pracuje nejen ve škole. Každý volný víkend chodí na brigádu. Ráda zajde s partou kamarádů do kina.

Studentka základní školy, která má ráda sledování TV seriálů, ráda chodí ven a hledá si nové kamarády. Nerada se učí, ale to musíme napravit :-)

Matador se zde učí chodit do školy, nezameškávat praxe a získat výuční list. Je dospělý a má před sebou ještě spousty úkolů, které mu pomáháme plnit.

Tímto ale pátá skupina ještě není kompletní. Žijí tu s dětmi jejich tři tety a strejda. Máme se tu rádi, snažíme se navzájem respektovat a učíme se žít.


A že jste nikoho nepoznali a nevíte o kom vlastně věty jsou? Tak to je dobře:-)

Jan Horáček

vychovatel

Dětský den v Dolních Počernicích, červen 2023


Výlet 5 a 6.s.
22.10. 2022 jsme vyrazili na podzimní slavnost do Přerova nad Labem. Navštívili jsme místní skanzen, prošli jsme stánky a nakonec si děti pochutnaly na křupavé pizze.