4. skupina

27.07.2022

Představení skupiny

Co nového na 4. skupině? Spousta. Nové děti, nové tváře, noví vychovatelé, ale hlavně skutečnost, že se již nedovíte, kdo tu vlastně je, pouze počty dětí. Může za to zákon GDPR o ochraně informací . Přemýšlíme jak vlastně děti nazývat. Jména nesmí být, jiná jména se dětem nelíbí. Označení chlapec 1, chlapec 2 ... atd, je podle dětí jak označení z lágru. Nakonec jsme se po vzoru písně Ivana Mládka rozhodli pro ZKRATKY, tak snad bude GDPR spokojený..

To byly prázdniny !

Letos nás čekala spousta změn. Vše co bylo naplánované se rušilo a v červnu jsme ladili všechny detaily. Do toho příchod nového chlapce a tak to byl docela dobrý šrumec. Opět jsme měli v plánu opustit prostory DD na celé prázdniny. Nakonec vše dobře dopadlo a v červnu byl plán hotový.

Na začátku jsme opět vyrazili za našimi blízkými. Vzhledem k tomu, že nám vypadl měsíční pobyt v Itálii jsme se sešli 6.7., abychom zabalili věci a vyrazili na 14 dní na sever. Přesně na rozhraní Lužických hor a Českého Švýcarska. Vše klaplo, získali jsme pro sebe celý penzion / každý měl pokoj pro sebe/ nádherně ukrytý v lesích mezi skalami. Program jsme pasovali na počasí a protože nám přálo, vyvalovali jsme se na písčité pláži u jezera Kristýna. Zároveň jsme stihli splout řeku Nisu a projet tak na lodi třemi státy - Česko, Polsko a Německo. Z Německa jsme se pak vraceli zpět na koloběžkách. To byl jen jeden z úžasných zážitků. Kromě výstupů na Pravčickou bránu, Panskou skálu atd. jsme si vylezli i feratu v Děčíně. To byl náročný a nádherný výstup. Co bylo fajn, každý den jsme si sami vařili a tak se osvědčil starý model z Itálie, kdy každý den jeden z nás měl službu v kuchyni. Večery jsme trávili společně při hrách, táboráku a kytaře. Domů zpět se nám ani moc nechtělo, ale čekal nás týden u tety. Týden to byl moc fajn. Teta připravila super program. Sjeli jsme si Vltavu, navštívili ZOO a kempovali jsme u ní na chalupě.

Ani se to nezdálo a po návratu byl první měsíc fuč. Vrátili jsme se v neděli a hned v úterý jsme odjeli s Petrem a Pavlem na západ. Přesně k Sokolovu do kempu Michal. Nádherný kemp, skvělé koupání a obrovská horka nám znemožnila cestovat po památkách této oblasti. Ale nevadí, určitě se vrátíme za rok. A co jsme tedy dělali? Nic. Spali ve stanech, koupali se, opalovali a jezdili na nejdelším tobogánu v ČR. A hlavně, zase si vařili. Tentokrát fakt pecka pouze na plynovém vařiči. A jak nám chutnalo. Každý den se vozila hromada ledu, aby se nám nic nezkazilo a vše jsme perfektně zvládli. Opáleni jak od moře jsme se někteří zase rozutekli na týden k rodinám. Zbytek vyrazil na chatu k druhé tetě. Po pár dnech jsme se všichni setkali v našich oblíbených Jeseníkách. Jezdíme sem už několik let a pořád se rádi vracíme. Letos jsme navštívili spoustu nových míst např. ledovou jeskyni, muzeum čarodějnictví, muzeum veteránů, ojedinělou bobovou dráhu atd. Když tomu přidáte naše stále oblíbené programy, túry, vodopády, Praděd, motokáry, bowling, lanové centrum, koupání ve vyhřívaném bazénu (i v noci ) atd., nemůžete se divit, proč se sem stále vracíme. Navíc nás tu vítají jako staré známé. Opět vše uteklo, naskočilo datum 17.8. a všichni jsme se přesunuli na společný tábor s celým domovem. Ten se tentokrát konal u Protivína ve Mlýně. Spousta zábavy, akcí, koupání a celý týden utekl jako voda. Bylo fajn potkat se s ostatními dětmi a lépe se tak poznat. Tak a zpátky ku Praze. Vybalovat, prát a aklimatizovat na pražské prostředí. Ani se nechce věřit, že jsme nebyli dva měsíce doma, jak rychle to uteklo. Naštěstí v posledním týdnu, kdy někteří z nás opět byli u rodin, nás čekal ještě jeden zážitek. Nebyl sice veselý, ale naopak moc poučný, Navštívili jsme společně s tetou Danou Terezín. Celý den jsme se seznamovali s nehezkou historií, která v nás zanechala hluboký dojem.

Jak sami čtete, zážitků byla celá hromada a tak se moc těšíme na fotoknihu, kterou Petr slíbil, že udělá. Už aby zase byly prázdniny. 4.skupina.

Petr Pešek