7. skupina

20.07.2022

Představení skupiny

V naší rodinné skupině je šest dětí. Dva menší kluci mají velkou šanci, že se vrátí do svých rodin. S jejich rodinami dlouhodobě spolupracujeme, situace se doma postupně zlepšila a jsou podány návrhy soudu na zrušení ústavní výchovy. Dvě slečny, další členky naší rodinné skupiny, z toho jedna už dospělá a jedna patnáctiletá, jsou výbornými studentkami. K naší skupině patří i jedna dospělá dívka a jeden dospělý chlapec. Oba obývají tréninkové byty v dětském domově a jsou studenty vysokých škol.

Od 1.10.2020 se do bytu v Limuzské, detašovaného pracoviště DD Klánovice, nastěhovali noví nájemníci, děti, které přišly v říjnu do našeho dětského domova. Byt prošel úpravami, nakoupil se nový nábytek, zrekonstruovaly a vymalovaly dětské pokoje, kuchyně a obývák. Veškeré úpravy provedli vychovatelé 7. RS, koordinátorem byl strejda Jirka. Ještě zbývá dodělat sprchový kout v koupelně a stěnu v kuchyni. Prostředí je přívětivé, moderní a děti se zde cítí dobře. Větší úpravy budou probíhat na terase, kde bude vhodné vybudovat přístřeší a zázemí pro venkovní sezení.

Děkuji všem, kdo se akce zúčastnili i jinak k její realizaci přispěli. Správný domov je místo, kde se cítíme v bezpečí, kde si můžeme odpočinout a utéct před spěchem každodenního života. Věřím, že náš byt tato kritéria splňuje a je tak ideálním prostředím pro přípravu na opětovný návrat našich dětí do života.

Aleš