6. skupina

25.07.2022

Představení skupiny

Naše šestá skupina na Kruliši je domovem pro šest dětí. Každý je jiný, má rozdílné zájmy, odlišné představy o životě, ale jedno všechny spojuje, starou dobrou Šestku by za jinou skupinu nikdo neměnil. Takže tady nás máte.

Naše šestá skupina na Kruliši je domovem pro osm dětí a mladých lidí. Každý je jiný, má rozdílné zájmy, odlišné představy o životě, ale jedno všechny spojuje, starou dobrou Šestku by za jinou skupinu nikdo neměnil. Takže tady nás máte.

Naše nejstarší slečna se jmenuje Petra. Ačkoli v minulosti měla mnoho problémů, dokázala se s nimi vypořádat. Kdysi bývala smutná, dnes se směje na celý svět. A že se jí daří! Letos úspěšně ukončila učební obor a nastupuje rovnou do třetího ročníku zdravotnické školy. A tam nechce skončit, plánuje studium speciální pedagogiky. V nové škole je spokojená, dělá nám jenom radost.

Druhá nejstarší slečna se jmenuje Karla. Připravuje se třetím rokem na její vysněné povolání servírky. Je opravdu velice šikovná, všichni si jí chválí. Bydlí na startovací garsoniéře, kterou si sama vyzdobila. Jen tak dál!

Sice to může vypadat, že se chválíme, ale i další dívka nám dělá radost. Jmenuje se Lenka. Sice ji moc nevídáme, studuje totiž až v dalekém Jablonci na šperkařku. A ukázala se, jako nebývalý talent. O její šperky je velký zájem. Je tak šikovná, že je ve škole o jeden celý rok napřed. Letos končí a hledá si v Praze další obor, který by vystudovala. Vzhledem k tomu, že na Základní škole propadala a plakala před každým pololetím, patří jí obrovský respekt za kus odvedené práce.

Naše nejmladší dívka se jmenuje Hanka. Se školou sice bojuje, ale určitě si najde cestu, která ji bude bavit. Jinak ale tetám pomáhá, a hlavně hodně mluví. Je s ní zábava!

No a máme další novou dívenku. Jmenuje se Uršula. Je u nás několik týdnů, ještě jsme se nestačili poznat. Uršula ale ráda sportuje, účastní se vytrvalostních závodů. Spřádá plány do budoucna, chtěla by být buď automechaničkou, nebo policistkou. Držíme jí palce!

Hanka má bratra Josefa. Je to náš nejmladší chlapec. Bohužel je velice těžce nemocen. Velkou část roku strávil v nemocnicích. Často jej navštěvujeme. Má rád počítačové hry a je v jejich hraní opravdu dobrý. Přejeme rychlé uzdravení!

Po kratších prázdninách se k nám vrací náš Petr. V Olomouci se mu po nás stýskalo, tak se tedy přestěhoval zpět do Prahy. Vždy tíhnul k učitelství, začal studovat vyšší odbornou školu pedagogickou a sociální. Drž se!

No a poslední je náš maturant Krištof. Bydlí v zahradním domečku a před očima nám dospívá. Letos odmaturoval a všechny nás překvapil. Úspěšně zvládl přijímací zkoušky na vysokou školu. Už teď víme, že se v životě neztratí. Dělá nám radost.

K nám patří také tři tety a jeden strejda, no a pomalu u nás bydlí naše paní učitelky, které nás doučují od rána do večera. Přijďte se na nás podívat, nudit se nebudete.

Mgr. Alex Daněk, vychovatel