2. skupina

29.07.2022

Představení skupiny

Naše skupina se v posledním období stabilizovala. Již dlouhou dobu pobývají na naší skupině dva bratři ve věku devět a jedenáct let. Starší dochází do základní školy a bojuje s matematikou, je ale velmi přátelský a mezi dětmi oblíbený. Mladší z obou bratrů navštěvuje také základní školu, kde má výborné výsledky. U nás na 2. skupině oba sdílejí jeden hezký pokojíček.

Další členkou skupiny je čtrnáctiletá slečna, která navštěvuje základní školu v Praze. Volný čas ráda tráví ve společnosti své kamarádky ze třetí skupiny.

Dále s námi na skupině žije třináctiletý chlapec, který je mimořádně sportovně nadaný.

Členem skupiny je také chlapec ve věku sedmnáct let. Studuje střední školu, která ho velmi baví, což se pozitivně promítá do prospěchu.

Výlet do Hluboké nad Vltavou

V sobotu 8.1. 2022 jsme podnikli první pořádný výlet v novém roce. Tentokrát jsme vyrazili do Hluboké nad Vltavou. Zde jsme měli možnost spatřit jeden z nejkrásnějších zámků v ČR v zimním hávu. Kromě zámku jsme si také prohlédli velmi zajímavou výstavu obrazů vystavených v galerii přímo v prostorách zámku.

Kromě zámku samotného jsme prošli ZOO v Hkuboké nad Vltavou, která nás překvapila svou velikostí, počtem živočichů, množstvím jednotlivých druhů, úrovní ubikací včetně tropických pavilonů a v neposlední řadě množstvím náštěvníků. Zoo byla rovněž velmi hezky osvětlená, což v kontextu zimy a poletujícího sněhu dodávalo místu zajímavou atmosféru.

Když jsme už byli takto daleko, nemohli jsme vynechat jednu z nejvýznamnějších staveb ČR, tedy JE Temelín. Elektrárnu jsme navštívili navíc v době rozjitřené atmosféry v souvislosti s probíhající energetickou krizí a diskuzemi ohledně zařazení jaderných zdrojů mezi obnovitelné zdroje, což nám dalo prostor k zajímavé edukační a diskuzní chvilce na toto téma.


Výlet do Českého Krumlova

V květnu 2021 jsme navštívili Český Krumlov, jeden z nejvýznamnějších cílů zahraničních turistů v ČR. Český Krumlov se řadí mezi nejkrásnější města v České republice, Evropě i na světě. Město a zámek se v roce 1992 dokonce zařadily na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví - UNESCO.

Prošli jsme si historické centrum, prošli se kolem Vltavy a nakonec jsme navštívili restauraci i cukrárnu.


Výlet do Kutné Hory

V přípravě...