PPL CZ, s.r.o. - splněný seznam Vánočních přání

5.1.2014

PPL CZ, s.r.o. -  splněný seznam  Vánočních přání Díky velkorysosti zaměstnanců společnosti PPL CZ s.r.o. v čele s paní Lídou Kostelánskou , se mnoha dětem v našem dětském domově o Štědrém dnu splnila celá řada jejich Vánoční přání. Za věnované dárky mnohokrát děkujeme.

O společnosti:


Představení společnosti

Společnost PPL CZ s.r.o. nabízí široké portfolio expresních přepravních služeb. Od počátku své existence se specializuje na vnitrostátní balíkovou přepravu. V této oblasti si vydobyla vůdčí  postavení na českém trhu. Spolupráce s partnerskou společností DHL umožnila rozšíření služeb o přepravu balíků do Evropy a vnitrostátní paletovou přepravu.

 

Historie

Systém PPL – Professional Parcel Logistic - byl založen v roce 1995 jako 7 navzájem kooperujících nezávislých subjektů. Tyto společnosti se v roce 2004 sloučily a vznikla PPL CZ s.r.o. V březnu 2006 se PPL stala členem skupiny Deutsche Post DHL, jejíž součástí je i celosvětový poskytovatel expresních a logistických služeb DHL.


Terminály

Distribuce zásilek byla původně zajišťována sedmi regionálními depy. S nárůstem počtu zásilek z původních několika desítek tisíc v roce 1995 až na současných několik milionů bylo nutné průběžně otevírat nové provozy a stávající depa přesouvat do nových vyhovujících prostor. V současné době PPL provozuje 13 regionálních dep pro balíkový provoz, centrální překladiště balíků v Praze a 8 regionálních dep pro paletový provoz.


Vozový park

Svoz a distribuce balíkových zásilek jsou zajištěny vozidly dodávkového typu. Jejich počet vzrostl z původních 40 na cca 1 000 v dnešní době. Distribuci paletových zásilek zajišťuje cca 300 vozidel. V průběhu noci jsou zásilky mezi jednotlivými depy a centrálním překladištěm přepravovány kamiony, jejichž počet se pohybuje okolo 120.


Centrální překladiště

Veškeré balíkové zásilky jsou v noci tříděny na centrálním překladišti v Praze Malešicích, které bylo zprovozněno v roce 2004. Tento klíčový bod přepravy je vybaven nejmodernějším třídícím systémem od holandské společnosti Van Riet. Zásilky jsou automaticky tříděny na základě technologie čárového kódu.


Sledování zásilek

Každá zásilka je opatřena čárovým kódem a díky několika skenům v průběhu přepravy jsou zásilky pod neustálou kontrolou. Cestu zásilky lze sledovat pomocí systému Tracing and Tracking  na internetu a mobilním telefonu. Zákazníkům jsou zároveň posílány statistické výstupy se stavem jednotlivých zakázek včetně vyhodnocení kvality doručení.


Certifikát kvality

V roce 2004 PPL získala certifikát kvality ISO 9000:2001. Potvrdila se tím kvalita poskytovaných služeb.Kontakt:

PPL CZ, s.r.o.

kontaktní formulář

 

 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Sponzoři   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Certifikát kvality ISO 9000:2001

Certifikát kvality ISO 9000:2001

Autor: www.ppl.cz

Velikost: 31 kB

Líbí se Vám naše webové stránky?

4% (126)

7% (227)

88% (2594)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021 | Designed by queue s.r.o.

© 2021 DD Klánovice