7. skupina

2.9.2019

7. skupina Naše „Sedmička“ bydlí ve čtyřpokojovém bytě panelového domu v Praze – Malešicích.

Žijeme tu teprve od začátku školního roku a hlavním principem na tomto odlehlém pracovišti je fungování  v menším kolektivu dětí. Celou naši partičku v Limuzské tvoří dva kluci, dvě děvčata, dále jedna studentka a jeden student VŠ v tréninkových bytech, dvě tety a dva strejdové.
 
Nejstarší 20ti letý okatý kluk ještě trochu bojuje s dokončením vzdělání v gastronomických činnostech a vrozenou lenivostí, což všichni věříme, že nakonec úspěšně pokoří. V domově je na tzv. Dohodu. Baví ho život na plný plyn a když se ho podaří trochu zbrzdit, dokáže se k realitěpostavit čelem.

Druhá nejstarší slečna bude za pár měsíců dospělou dívkou, která nás opustí jako vystudovaná zahradnice a která už bude v dalším samostatném životě jen aranžovat a vonět. V domově je už od svých osmi let a dokážeme si představit, jak touží po osamostatnění. V případě potřeby jí budeme vždycky nablízku s ochotou pomoci.

Sedmnáctiletá automechanička si zvolila obor spíše pro kluky, tak uvidíme, zda se svou subtilnější postavou bude obor zvládat, nebo zda bude lepší zvolit něco více holčičího.  Má ráda svého přítele  a pozornost, kterou jí věnuje on i ostatní spolužáci. Je mimořádně trpělivá k malým dětem, proto je ochotná sdílet svůj pokoj s naším benjamínkem, osmiletým nezbedou.
Ten má rád modrou barvu, a tak ho každodenně vozíme do 1. třídy Modré školy. Do ní přestoupil v lednu letošního roku a zdá se to být šťastná volba. Je to tvořivý kluk a miluje vlaky „Kraken“. Ovšem jednou z něj bude vychovatel v Limuzské a bude dětem taky, jako my, udělovat samé dobré rady, jak říká.

Do úplné rodiny k nám ještě patří dva dospělí studenti, kteří potřebují ke svému studiu přece jen více klidu, a tak bydlí v samostatných bytových jednotkách v Klánovicích.
23letá  dívka studuje speciální pedagogiku a ve studiu si vede dobře. V oboru má výhodnou možnost využívat vlastních zkušeností např. z ústavní péče a romské problematiky. Klientkou dětského domova je od 14ti let
spolu se svými čtyřmi sestrami. Má ráda svůj klid a své soukromí.

24letý chlapec studuje management na vysoké škole a svou pílí a cílevědomostí dosahuje vynikajících výsledků. Finančně si pravidelně přivydělává brigádnickou činností. Zodpovědným a spolehlivým přístupem k
povinnostem a životu se etabloval mezi klienty s vysokou pravděpodobností pozdějšího prestižního zaměstnání a kvalitního života.

D. Břízová, vychovatelka

 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Naše skupiny   |   Tisk   |   Poslat článek známému

sed

sed

Velikost: 88 kB

sed

sed

Velikost: 36 kB

sed

sed

Velikost: 65 kB

sed

sed

Velikost: 57 kB

sed

sed

Velikost: 40 kB

sed

sed

Velikost: 47 kB

sed

sed

Velikost: 61 kB

sed

sed

Velikost: 45 kB

sed

sed

Velikost: 45 kB


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020 | Designed by queue s.r.o.

© 2020 DD Klánovice