4. Skupina

5.9.2019

4. Skupina Co nového na 4. skupině? Spousta. Nové děti, nové tváře, noví vychovatelé, ale hlavně skutečnost, že se již nedovíte, kdo tu vlastně je, pouze počty dětí. Může za to zákon GDPR o ochraně informací . Přemýšlíme jak vlastně děti nazývat. Jména nesmí být, jiná jména se dětem nelíbí. Označení chlapec 1, chlapec 2 … atd, je podle dětí jak označení z lágru. Nakonec jsme se po vzoru písně Ivana Mládka rozhodli pro ZKRATKY, tak snad bude GDPR spokojený..

Na začátku roku 2018 došlo ke změně mezi vychovateli a počet sil se vyrovnal - dva muži PP a PN a dvě ženy JČ a IL.

Označení zůstává stejné, jsme strejdové a tety. Po odchodu naší nejpilnější slečny BŠ, která dovršila 18 ti let a rozhodla se žít se svou matkou, skupinu doplnil nový chlapec, říkejme mu JK. Na konci roku pak pro neplnění základních povinností, jakou je školní docházka, jsme se museli rozloučit po dovršení 18 ti let s dalšími dvěma chlapci RK a EV. Skupinu pak na konci června doplnili tři noví chlapci, říkejme jim PH, OK, PK. Zároveň v červnu přešla od nás slečna AT na skupinu č. 1. Na skupině tedy zůstala jen nejmladší slečna ChH a nejstarší FČ. Ze skupiny č. 3 k nám byl přesunut starý známý chlapec VP. Z chlapců tedy zůstal jen starousedlík 4.skupiny RN. V podstatě tedy vznikla skupina nových lidí, které čekal nejtěžší úkol poznat se a vytvořit dobrou rodinnou skupinu. To se díky nadcházejícím letním prázdninám dokonale povedlo. Skupina je téměř celé strávila mimo DD a byla vždy pohromadě včetně tet a strýců. Společně při různých obměnách jsme spolu procestovali kus Evropy /Rakousko, Německo, Itálie, Polsko/ a navštívili krásná místa naší republiky. Děti tak měly možnost poznat spoustu nových lidí a zážitků zároveň.

JK chlapec, jak my říkáme s “velkým srdcem”, student osmé třídy. Vždy Vám ochotně pomůže. Je dobrý kamarád, který se umí zastat slabších. Přes svůj handicap dokáže překonávat překážky, i když je na pokraji svých možností. Má veliké znalosti hlavně v oblasti sportu. K jeho největším koníčkům patří florbal.

RN  je na skupině nejdéle, proto tedy starousedlík. Je studentem 1.ročníku SOŠ v oboru informační technologie. Oproti ZŠ se výrazně zlepšil jeho přístup k učení a zatím dosažené výsledky jsou velmi dobré. Výborně zvládá i pobyt přes týden na internátě, kde si ho moc chválí. Vzhledem ke svému handicapu začal více chodit, jezdit na kole. Rád plave a dovádí ve vodě. Umí si dělat srandu ze sebe i z druhých. Je oblíbený a je ho všude plno.

PH je studentem 1. ročníku, obor malíř – lakýrník. Přestože je již plnoletý, zůstal s námi na skupině a neodešel ke své matce. Je kamarádský a náramně obětavý a ochotný. Rád jezdí na kole a na výlety.

OK  je studentem 1. ročníku, učební obor automechanik. Na skupině se zabydlel velmi rychle. Je ochotný, kamarádský a jeho největším zájmem je fotbal. Věnuje mu všechen svůj volný čas. Hraje ho aktivně a v současné době uvažuje o přestupu.

PK  je žákem 6. třídy ZŠ. Stejně jako OK má rád fotbal. Bydlí spolu na pokoji a jsou vydařená dvojice, která se má ráda. Rád jezdí na kole a letos se mu zalíbilo čundrování ve volné přírodě. Je kamarádský, veselý, pracovitý. Je na něho spolehnutí.

ChH  je žákyní 2.třídy ZŠ. Je to jediná slečna na naší skupině, která s námi bydlí. Snažíme se na ni být hodní a zdá se, že se jí u nás líbí. Je velmi šikovná na keramiku a v letošním roce se umístila v soutěži pořádané vládou ČR na třetím místě. Její zájmy jsou hudba, tanec, Je kamarádská, milá.

VP je již plnoletý. Zdržuje se tedy převážně mimo skupinu ve své garsonce, kde se připravuje na zapojení do života a zároveň letos na zkoušku z dospělosti - maturitu.

 je také plnoletá. Zdržuje se tedy převážně mimo skupinu ve svém apartmá, ale na rozdíl od VP jí má v naší budově, a tak je kontakt s ní častější a vždy příjemný. Po ukončení svého oboru závěrečnou zkouškou se přihlásila na další učební obor. Teď je tedy znova v 1.ročníku,.

 

Petr Pešek, vychovatel

 

 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Naše skupiny   |   Tisk   |   Poslat článek známému

1.

1.

Velikost: 39 kB

2.

2.

Velikost: 32 kB

3.

3.

Velikost: 33 kB

4.

4.

Velikost: 30 kB

5.

5.

Velikost: 32 kB

6.

6.

Velikost: 37 kB

7.

7.

Velikost: 24 kB

8.

8.

Velikost: 24 kB

9.

9.

Velikost: 23 kB

10.

10.

Velikost: 28 kB

11.

11.

Velikost: 28 kB

12.

12.

Velikost: 27 kB

13.

13.

Velikost: 24 kB


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020 | Designed by queue s.r.o.

© 2020 DD Klánovice