Vlasta, jednička z jedničky a jeho spanilá jízda k podání žádosti o řidičský průkaz

19.3.2013

Vlasta, jednička z jedničky a jeho spanilá jízda k podání žádosti o řidičský průkaz Vlastimil úspěšně zakončil autoškolu v Běchovicích, a tak si konečně mohl zajet na Magistrát do Jungmanovy ulice, podat žádost k vydání řidičského průkazu a ještě pár dní na něj počkat.

 

 

 

 

To už vydrží, je to to nejmenší. Tentokráte ještě Vlasta musel exkluzivně využít služeb u něj neoblíbené MHD, ale brzy bude mít i jinou volbu, i když s omezenými možnostmi, kde k tomu vzít auto.

Stal se skutečným řidičem skupiny B, jako jeho vrstevníci nebo mnohem starší dospěláci, mezi které tímto úspěšným a v dnešní době ne zrovna jednoduchým aktem vešel. Získal tak něco, co většina dětí z dětských domovů vzhledem ke svému věku mít ani nemůže, některým okolnostem a očekáváním navzdory.

S Vlastimilem společně odjely další tři děti z jedničky na Magistrát hl. m. Prahy, protože jsme měli všichni společnou cestu. Začátkem dubna si může pro vytoužené řidičské oprávnění přijít.

V budově děti nesmírně zaujal výtah páternoster, to bylo něco. Nahoru a dolu, přes půdy, přes sklepy. Jinak máme velkou radost, umocněnou ještě dalším úspěšným absolventem autoškoly 21 - letým Davidem, který bydlí v našem domově ve startovacím bytě.

Oběma mladým mužům moc gratulujeme a přejeme mnoho šťastných kilometrů bez nehody.

Jan Hrabal, vychovatel
 

Autor: Bc. Miloš Markvart   |   Sekce: Novinky   |   Tisk   |   Poslat článek známému

1.

1.

Velikost: 29 kB

2.

2.

Velikost: 67 kB

3.

3.

Velikost: 16 kB


Související články


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020 | Designed by queue s.r.o.

© 2020 DD Klánovice