Triatlon v Praze

8.5.2019

Triatlon v Praze A byla krásná svatba. Nevěstě to moc slušelo a ženich byl také k světu a jestli neumřeli........

Takto by možná skončila většina pohádkových příběhů, ale naše pohádka nekončí. Je tu s námi dále, několikrát ročně pro všechny děti na různých místech a pro ty nejlepší je tu národní finále v Praze. Rok co rok rozdá Tomáš Slavata v rámci Slavata triatlon tour spousty jízdních kol pro děti z veřejnosti a stejný počet pro děti z dětských domovů. Soutěží všechna děcka společně a Tomáš se jim snaží pomoct na jejich startovní čáře a dokázat tak, že všichni si můžeme splnit svůj sen a každý z nás má stejnou šanci.Tomáš dobře ví, proč to pro děti dělá. Sám totiž pochází z dysfunkční rodiny, kde místo sportu vládl alkohol. Scházely podmínky k tréninku, ale Tomáš to nevzdával. Závodil s tramvajemi a většinou vyhrával. Dokázal se vzepřít osudu a dostal se do národní reprezentace. Oženil se. Kde jinde, nežli na závodech Slavata triatlon tour v Praze, tam, kde je mu dobře a kde je především krásně všem dětem. Není to jen laciná reklama, poněvadž Tomáš, to pro peníze nedělá. On to dělá pro všechny děti, které teď vědí, že mají šanci a mohou se někam posunout. Napříč sportovním disciplínám, napříč všemu možnému.
Tomášovi a Pavlíně Slavatovým, přejeme vše nejlepší a mnoho krásných příštích let.
Výsledek Klánovic, už není tak podstatný, ale samozřejmě mi to nedá, abych nenapsal, že ze šesti našich účastníků máme čtyři medaile. Dvě zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou. A také tři postupy do národního finále, které se uskuteční na podzim v Praze. Jsme tak dlouhodobě nejúspěšnější dětský domov v rámci Slavata triatlon tour.

Jan Hrabal, vychovatel


Autor: Bc. Miloš Markvart   |   Sekce: Novinky   |   Tisk   |   Poslat článek známému


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020 | Designed by queue s.r.o.

© 2020 DD Klánovice