Kontejner na textil u dětského domova

14.2.2019

Kontejner na textil u dětského domova Rádi bychom Vás informovali o nové spolupráci mezi Dětským domovem Klánovice a společností Dimatex – na zahradě dětského domova na adrese Smržovská 35, Praha 9 – Klánovice je nově umístěn kontejner na textil.

Sběrné kontejnery firmy Dimatex jsou určeny k druhotnému využití textilních materiálů s pozitivním vlivem na životní prostředí. Třídění textilu je jednou z cest jak dosáhnout požadovanou úroveň 50% recyklace komunálního odpadu v roce 2020.
Svoz nádob na textil optimalizuje inteligentní informační systém a NFC chipy. Tím šetří Dimatex životní prostředí a zároveň má přehled o situaci v terénu včetně vyhodnocení zaplněnosti kontejnerů.
Dimatex pomáhá neziskovým organizacím, a to nejen materiálně ale také finančně. V sídle firmy ve Stráži nad Nisou provozuje mimo jiné vlastní charitativní šatník, díky němuž můžeme kdykoliv poskytnout ošacení lidem v nouzi. Společnost Dimatex podpořila v roce 2018 neziskové organizace v rámci oboustranné spolupráce částkou přesahující 1.750.000 Kč. Z umístěného kontejneru na zahradě Dětského domova Klánovice jsou podpořeny SOS dětské vesničky.
 
Co patří do sběrného kontejneru:
Čistý a suchý textil (veškeré oděvy, bytový textil – záclony, závěsy, povlečení, potahy, ubrusy a deky) zabalený v zavázaných (zauzlovaných) igelitových pytlích/taškách, dále také spárované (svázané) nositelné boty a hračky.
 
Co nepatří do sběrného kontejneru:
Znečištěný nebo mokrý textil, matrace, molitan, koberce, tašky, ústřižky látek, netextilní materiály, komunální odpad, elektrospotřebiče.
Kontakt a profil společnosti: www.recyklace-textilu.cz, Facebook - Recyklace textilu. Video ze zpracování textilu: Cesta textilního odpadu - www.youtube.com/Cesta textilního odpadu
 
 

Autor: Bc. Miloš Markvart   |   Sekce: Novinky   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Líbí se Vám naše nové stránky?

4% (97)

6% (146)

89% (2147)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019 | Designed by queue s.r.o.

© 2019 DD Klánovice