David Jehlička získal cenu britského velvyslance

2.6.2019

David Jehlička získal cenu britského velvyslance Jsme nadšeni, že můžeme pogratulovat Davidu Jehličkovi, k získání letošního prestižního ocenění.

Trofej, kterou navrhla česká architektka Eva Jiřičná, převzal od britského velvyslance Nicka Archera. Nominován byl díky své dobrovolnické práci včetně projektu Úsměv (Smile) na podporu dětského domova v Počernicích. Zde je vzorem pro obyvatele, kteří obdivují jeho vynikající angličtinu a ochotu pomáhat druhým. David také dobrovolně pracuje v knihovně pro osoby se zrakovým postižením a spolupracuje s organizací „Downíci“, která podporuje lidi s Downovým syndromem.
 
Davidova letošní nejvýznamnější aktivita ve škole byla vedení stipendijního týmu Václava Havla, který uspořádal každoroční koncert v Anežském klášteře. Cílem je získat peníze pro to, aby mohl na Anglickém gymnáziu studovat romský student.
 
Předávání cen
Britský velvyslanec založil v loňském roce tradici těchto cen, aby ocenil ty, kteří významně přispívají k budování česko-britských vztahů. Letošní dva vítězové v kategoriích „Mladá osobnost roku“ (do 30 let) a „Osobnost roku“ (30 let a starší), vybraní ze šest finalistů – tři v každé kategorii – byli pozváni 25. dubna na slavnostní ceremoniál na Britské velvyslanectví.
 
Sdílené česko-britské hodnoty
Kandidáta na tyto ceny může nominovat kdokoli. Odborná výběrová komise věnuje zvláštní pozornost jednotlivcům pracujícím s mladými a zdravotně postiženými osobami a s menšinami. Vítá také kandidáty, kteří přispěli k pozitivním česko-britským kulturním výměnám nebo k budování místních komunit. V letošním roce se pozornost zaměřila také na aktivity, které podporují společné česko-britské hodnoty, jako je rovnost a životní prostředí.
 
 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Novinky   |   Tisk   |   Poslat článek známému

ba

ba

Velikost: 40 kB

ba

ba

Velikost: 69 kB


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020 | Designed by queue s.r.o.

© 2020 DD Klánovice