Příjemná relaxace na závěr pobytu v Domaníně
28.8.2011
Fotografie z V.I.P. návštěvy relaxačního centra v Lázních Aurora v Třeboni, kterou nám ochotně zrealizoval starosta města Třeboně. Za jeho pomoc děkujeme, pobyt v lázních jsme si opravdu velmi užili.
O Lázních Aurora
Již od středověku byly v nově vznikajících městech zakládány nejen špitály, ale větší hustota obyvatel stísněných v husté zástavbě sevřené hradbami si vynutila také zřizování veřejných očistných lázní.
Tyto lazebny se stávaly velmi oblíbeným místem nejen pro očistu těla, ale postupně byly i společenským střediskem. Nejstarší zmínka o třeboňské lazebně (v Rožmberské ulici) pochází z roku 1666. Po zrušení lazebny získal v r. 1861 správce schwarzenberského velkostatku Václav Horák povolení od knížete Schwarzenberga zřídit očistné lázně s tekoucí vodou na Zlaté stoce.
V letech 1881-1883 vystavěl učitel Václav Hucek v sousedství těchto očistných lázní svůj léčebný ústav s aplikací rašeliny (dnešní Bertiny lázně). Od té doby se datují dějiny novodobé třeboňské lázeňské tradice - spojení s přírodním léčivým zdrojem, který se v tomto regionu hojně nachází - rašelinou. Ta se využívá pro léčení poruch pohybového aparátu, revmatických chorob, poúrazových a pooperačních stavů a celkovou rekondici těla i mysli.
Již první desetiletí po skončení druhé světové války prokázalo životaschopnost a oprávněnost existence rašelinných lázní pro léčení revmatických nemocí v Třeboni. Malá kapacita lázeňských ústavů pro léčení revmatických onemocnění v poválečném Československu vedla k rozhodnutí rozšířit kapacitu lázní právě v Třeboni výstavbou nového lázeňského sanatoria. Rozhodujícím faktorem byly nevyčerpatelné zdroje sirnoželezité rašeliny a současně krásná krajina. Samotná výstavba trvala téměř dvacet let. V r. 1960 získala Třeboň statut lázeňského města a v r. 1975 bylo otevřeno nové lázeňské sanatorium Aurora.
Léčebné účinky pobytu v lázních jsou také podpořeny kvalitou okolního přírodního prostředí. Příznivé klima, aktivní pohyb, kulisa městské památkové rezervace, zámku a pobyt v přírodě chráněné krajinné oblasti pomáhá navodit harmonii těla a ducha. Třeboňské lázně nyní nabízejí pobyt a léčbu ve dvou lázeňských domech - v Bertiných lázních a v Lázních Aurora. Oba lázeňské domy jsou v majetku města.
Bazénový komplex Aqua Viva
Bazénový komplex
Plavecký bazén (25m) s mírně slanou vodou, jež má na rozdíl od klasické sladkovodní chlorové technologie nezpůsobuje pálení a červenání očí. Vedle plaveckého bazénu je i dětské brouzdaliště.
Parní kabina
Parní lázeň pro relaxaci a uvolnění stresu, nachází se v prostorách plaveckého bazénu.
Vodní svět
Nabízí množství aqua atrakcí, jako např. divokou řeku, perličkovou masážní lavici, stěnovou hydromasáž, chrliče, vodní hřib, 40 m dlouhý tobogán (vstup pro děti od 10 let) či whirlpooly pro 6 a 12 osob. Vodní svět je propojen s plaveckým bazénem a voda je zde také mírně slaná.
Masážní lůžko Dry Jet
Mechanická masáž systémem vodních trysek.
Bowling bar
2 bowlingové dráhy, kulečník, šipky a samozřejmě široký sortiment nápojů.
Otevírací doba:
PO: 17,00 - 18,00h a 18,30 - 19,30h (začátečníci)
PO: 19,00 - 20,30h (pokročilí)
ÚT + ČT: 14,00 - 15,00h (začátečníci)
Kontakt:
Lázně Aurora, s.r.o.
Lázeňská 1001
CZ-379 13 Třeboň
Telefon: +420 384 750 111
Fax: +420 384 750 777
Web: www.aurora.cz
Autor: Ing. Vladislav Sloup | Sekce: Společné akce | Fotogalerie | Tisk | Poslat článek známému