Vzpomínky na prázdniny s jedničkou

4.10.2013

Vzpomínky na prázdniny s jedničkou Školní rok je sice v plném proudu, ale určitě nezaškodí si zavzpomínat na léto a prožité zážitky dětí z první skupiny.

Nejdelší volno měla Kristýna, neboť již v polovině června získala výuční list v oboru chovatelství - jezdectví v Kladrubech nad Labem.Slavnostní předání si nemohli nechat ujít strejda Honza s Martinem a po srdečné gratulaci, jsme všichni i přes neskutečné vedro spěchali na vlak do Ždírce nad Doubravou.
 
Kousek odtud se v krásné přírodě nachází kemp u rybníku Řeka, ve kterém měla Kristýna na čtyři týdny sjednanou brigádu. Na zpáteční cestě jsme s Martinem udělali zastávku v Pardubicích, prohlédli si zajímavé město, svezli se trolejbusem a poté pokračovali vlakem Regiojet zpět do Prahy.
 
Kristýna si brigádu docela pochvalovala i vzorně odpracovala a na týden se vrátila do domova, odkud vyjížděla do jezdeckého klubu v Doubku u Říčan. A pak znovu na čtyři týdny opět brigáda, tentokráte u milovaných koní v Nesměni u Zásmuk v okrese Kolín. Následoval týdenní odpočinek a nakonec týden s ostatními dětmi ze skupiny v Kamýku nad Vltavou. Jak je vidět Kristýna o prázdninách opravdu nezahálela a zaslouží si velkou pochvalu.

Z kraje prázdnin měl hned brigádu i Vlasta (bratr Kristýny). Výhodou byla blízkost pracoviště a Vlasta se své role ujal srdnatě. Odpracoval pod Úřadem v Klánovicích tři týdny a další týden přidal u stěhovací firmy. Všechno dopadlo dobře a Vlasta své role zvládl. Se skupinou prožil poslední týden v Kamýku nad Vltavou. Míša se nám tentokrát "pochlapila", téměř pět týdnů brigád,  dvojí rekreaci  na Šumavě, ta druhá s většinou dětí z našeho dětského domova i se skupinou ve Staré Olešce. Lucie na brigádu ještě nemůže, ale prázdniny měla bohaté.

Počínaje Šumavou, dále Stará Oleška, táborem opět na Šumavě, Krkonoše, Vysočina a na závěr Kamýk nad Vltavou. Martin to měl podobné a přidal ke všemu ještě Slovensko, konkrétně sjíždění řeky Hron a Nízké Tatry. Nesmíme zapomenout na 14 dní u babičky a stejnou dobu na brigádě v Klánovicích pod zdejším úřadem společně s Kristínou. Ríša byl místo Slovenska v Jižních Čechách a také jezdil k dědovi.

Kristína absolvovala snad úplně všechno, Petra nebyla pouze v Kamýku n V., ale zase se blýskla na tanečním táboře v Železných horách.  Melissa se pokoušela o brigádu jen z kraje prázdnin, následně trávila léto u své rodiny a dva týdny na jazykového pobytu v Anglii. Doma jsme se mnoho neohřáli, ale jinak nám teplo bylo a vůbec moc hezky bylo.

 

Jan Hrabal, vychovatel


Náměstí v Hostinném         

 

 

 

                                                                                    

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv   |   Tisk   |   Poslat článek známému

1.

1.

Velikost: 59 kB

2.

2.

Velikost: 27 kB

3.

3.

Velikost: 110 kB

4.

4.

Velikost: 45 kB

5.

5.

Velikost: 105 kB

6.

6.

Velikost: 71 kB

7.

7.

Velikost: 89 kB

8.

8.

Velikost: 107 kB


Související články

Líbí se Vám naše webové stránky?

4% (144)

7% (231)

87% (2622)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022 | Designed by queue s.r.o.

© 2022 DD Klánovice