Výlety na jedničku

11.10.2013

Výlety na jedničku První víkend ve školním roce od 7. do 8. září byl co se počasí týče nádherný.


Naplánovali jsme tedy na jedničce sobotní cestu na Křivoklát. Vlakem jsme v Berouně za chvilku a pak lokálkou krásnými údolími řeky Berounky do zastávky Křivoklát. V malebné obci vedla naše cesta nejdříve do muzea motocyklů, to se ví, že je to pastva pro oči především pro kluky.

 

Opravdu báječné kousky českých značek, jako Jawa, ČZ i těch dalších, dnes již méně známých nebo zapomenutých, vše z doby, kdy se naši výrobci drželi ve světové špičce. Z muzea se celá skupina přesunula na jeden z nejstarších a nejhezčích dochovaných hradů u nás. Nadchla nás nejen prohlídka gotických sálů a úchvatné vyhlídky do krajiny, ale i pořádané výstavy uvnitř hradu.

 

První byly řezbářské exponáty, poté byla ke shlédnutí výstava historických zajímavostí ze zámku v Lánech a nakonec výstava obrazů pana kreslíře Neprakty. Na cestě zpět jsme se zastavili v Berouně a podívali na vyhlášené hrnčířské trhy, prohlédli centrum a nemohli pak opomenout zdejší medvědy v parku nedaleko náměstí. Posledním nevšedním zážitkem byla exkurze do místního pivovaru Medvěd a poctivá práce zdejších zaměstnanců.

Před pivovarem se navíc nacházela vojenská technika (tanky, děla, obrněná vozidla), do níž se mohlo vstoupit a téměř zcela ji vyzkoušet. Chyběla pouze možnost vystřelit. Jeden z nejhezčích našich dosavadních výletů byl završen.

Když nejedeme do vzdálenějších míst, vezmeme alespoň kola a projedeme okolí Klánovic, které je na cykloturistiku ideální. Nedělní oběd se tak úspěšně nezapíše do naší tukové vrstvy.

Dalším výletem jedničky byla návštěva v sobotu 21.9.2013, zákulisí Dopravního podniku hl.m. Prahy. Konkrétně se jednalo o autobusové opravny a vozovnu, dílny dále  depo, obojí v Hostivaři. K vidění toho bylo skutečně spoustu, mnoho typů autobusů a souprav metra, nechyběla historická vozidla, soutěže, přehlídky hasičů, policie a mnohé jiné. Nakonec jsme navštívili vozovnu tramvají Strašnice, opět nás nadchly tramvaje, mezi které byly zařazeny i ty ze třicátých let. Jejich cinkání slyšeli občané snad i na druhé straně Prahy.

To bylo něco. Martin, Lucka a její chlapec Adam byli nadšeni. S Adamem jsme se později jako dopravní srdcaři shodli, že takový den otevřených dveří si nechá ujít snad jenom blázen. 
 

 

Jan Hrabal, vychovatel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv   |   Tisk   |   Poslat článek známému

1.

1.

Velikost: 41 kB

2.

2.

Velikost: 50 kB

3.

3.

Velikost: 53 kB

4.

4.

Velikost: 59 kB

5.

5.

Velikost: 55 kB

6.

6.

Velikost: 58 kB

7.

7.

Velikost: 73 kB

8.

8.

Velikost: 63 kB


Související články

Líbí se Vám naše webové stránky?

4% (144)

7% (231)

87% (2622)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022 | Designed by queue s.r.o.

© 2022 DD Klánovice