Vyhlášení DDcupu, vánoční besídka a bowling v Záběhlicích

19.12.2019

Vyhlášení DDcupu, vánoční besídka a bowling v Záběhlicích Tak nám zase ten rok pěkně utekl.

V neděli 8. prosince proběhlo tradiční slavnostní vyhlášení DDcupu, kde se sčítají body z pěti sportovních disciplín. Stolní tenis, atletika, fotbal, beach přehazovaná a cyklistika, které jsme se letos neúčastnili, a body z ní nám tak v celkovém součtu scházely. Předávání cen se odehrálo v divadle Brodway, kde nám ceny předávaly pěvecké hvězdy tamních muzikálů. Tentokrát byl na pořadu dne muzikál Kvítek mandragory s hity Heleny Vondráčkové. Musíme konstatovat, že se děti velice dobře bavily, pěvecké i herecké výkony se představitelům opravdu povedly. A zpět k vyhlášení, děti vybojovaly 15. místo mezi dětskými domovy z celé ČR. Není to špatné, ale takové první místo, by bylo určitě lepší, to je sen, kdo ví, třeba příště..
 
O tři dny později se konala vánoční besídka dětského domova a proběhla ve velice příjemné atmosféře, před našimi sponzory, bývalými klienty i přáteli, kdy každá rodinka nacvičila vlastní program, ať již tance, hudbu nebo divadelní představení, pro pobavení nebo jako poděkování těm, kteří jim pomáhají.
 
Dalším zajímavým dnem byl 16. 12., kdy jsme byli pozváni na bowling s rautem v Záběhlicích, od pana Vavřince. Na ten se děti vždycky ohromně těší. Tentokrát nás bavil v průběhu odpoledne a podvečera pan Jiří Procházka, hlavní dětský herecký představitel Jendy Dlouhého, nápadníka Leontýnky, z filmu "Ať žijí duchové". Pan Procházka zazpíval největší hity z tohoto kouzelného příběhu. Kdo by neznal třeba: Každý den, každý den, jedině, jedině, jedině...…… Nejvíce se písně líbily vychovatelům, pro které to byla vzpomínka na dětská bezstarostná léta.
Bowling se dětem z Klánovic opravdu daří, po rozdělení do kategorií se hrála dvě kola. Pro vyhlášení se počítalo úspěšnější z nich. A jako každý rok, pořád stejné tváře na stupních vítězů. M. M. a M. N. a zase L. T. Vůbec jim nevadí, že na stupně vítězů se ostatní nedostanou. Ještě, že mezi vítěze přibyla z jedničky i z domova nejmladší holčička N. Z. A po vítězství v běhu v Šestajovicích je to její další parádní počin a důkaz sportovního nadání. Všechna děcka se těší na příští rok, jak si zase báječně zahrají. Někteří budou snít i o vítězství. Snění je krásná věc, stejně jako radost z této sportovní hry. Ale to bude až na konci roku 2020. Přejeme Vám všem, aby byl co možná nejpovedenější.
 
Jan Hrabal, vychovatel
 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv   |   Tisk   |   Poslat článek známému

bb

bb

Velikost: 48 kB

bb

bb

Velikost: 49 kB

Líbí se Vám naše webové stránky?

5% (154)

7% (232)

87% (2636)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022 | Designed by queue s.r.o.

© 2022 DD Klánovice