Víkend snů v Českém Krumlově

14.2.2011

Víkend snů v Českém Krumlově Český Krumlov (německy Böhmisch Krumau, popřípadě Krummau) je starobylé město plné romantických nálad, sentimentu, město vůní starých časů, město v jehož úzkých uličkách se vznáší ruch z přilehlých hospůdek a jehož vzduch je naplněn nostalgií uplynulých staletí času kolem stojících budov.

 

 

Po delších přípravách a plánech nad itinerářem cesty jsme se rozhodli s dětmi z páté a šesté skupiny navštívit toto tajuplné, romantické město plné sentimentu, a to v době, kdy není ještě naplněno sezónními davy turistů. Náš výlet se uskutečnil v uplynulém víkendu a byl plný nevšedních zážitků.

Chtěli jsme si vychutnat naplno atmosféru města a také jsme chtěli poznat co nejvíce z jeho okolí a bohaté kultury, což znamenalo, že nás čeká jen málo odpočinku.
 
Na cestu jsme se vydali v pátek odpoledne a k večeru jsme dorazili na místo.
 
Ubytovali jsme se v překrásném renesančním hotelu Leonardo, který byl od shora dolů naplněn vskutku skvostným nábytkem, různých stylů a dob. Nádherné kusy nábytku z minulých staletí v našich pokojích v kombinaci s historickým řešením interiérů hotelu nás naplnili dojmem doslova luxusním. Po prohlídce hotelu a ubytování jsme vyrazili na obhlídku nočního víru města.

Fotografie z renesančního hotelu Leonardo si můžete prohlédnout zde.
 
 
 
 
 
 
Po krátké procházce v romantických ulicích, kde lampy bloudí a chladivá tma je odháněna září starobylých luceren jsme se usídlili v hospůdce, která před staletími sloužila jako místní  šatlava. Hned po vstupu nás přivítal gril s otevřeným ohněm a vůně grilovaného masa. V tu chvíli bylo u mnohých z nás o dalším menu rozhodnuto. Prostředí šatlavy i chutná jídla nás naplnili do sytosti. Po jídle jsme ještě notnou dobu poseděli, rozprávějíc o mnohém, v příjemném rozpoložení nasycenosti ducha i plných žaludků.
 
Notně po půlnoci jsme se po další krátké procházce historickým středem města vrátili do hotelu, kde nás čekala příjemná lázeň v luxusních koupelnách a měkounké postele, v nichž před staletími spali jen významné osoby či rozmařilí měšťané. Usínali jsme s duchem dávných dob a  ve spánku snili příjemné životy bohatých měšťanů.

V sobotu ráno, po skoro nekonečně dlouhé snídani ve formě rautových stolů, podávané na bělostném porcelánu a nádherném prostírání, snídani, kdy jsme se opravdu královsky najedli,  jsme  se vydali na návštěvu Muzea fotoateliéru Seidel. 

Fotografie z návštěvy Fotoateliéru Seidel si můžete prohlédnout zde.
 
 
 
 
 
 
Většina z nás, dětí odchovaných digitální fotografií a Photoshopem, byla kompletně zachovalým fotoateliérem z počátků minulého století nadšena. Nádherné fotografie, původní interiéry i tajuplné přístroje na nás dýchali atmosférou, kterou známe z filmů slavného Rudolpha Valentina.
 
Poté jsme se vydali na parkoviště a s naším bílým mikrobusem VW jsme vyrazili na prohlídku nedalekých Českých Budějovic. Prošli jsme mnoho uliček, poslechli si zvonkohru věže místní radnice a obdivovali se nádhernému náměstí s kašnou. Zašli jsme i na kávičku se zmrzlinovými poháry až pojednou nastal čas návratu.
 
Ve dvě hodiny jsme zazvonili na dveře bytu paní ředitelky, která nás s úsměvem a dobrým obědem přivítala u sebe doma.
 
Po polední pauze jsme se všichni kluci, dva vychovatelé a dívka Sára vydali do Krumlovského mlýna, kde jsme měli domluvenou prohlídku motocyklového muzea. A opět se bylo na co dívat. Řady historických motocyklů nejrůznějších značek typů i kubatur okouzlili i něžné dívčí srdce naší Donni-Sáry. Kromě motocyklů jsme v muzeu nalezli i řadu jiných dobových prvků, od plechových smaltovaných poutačů až po historický nábytek a obrazy dobových umělců. Při odchodu jsme si prohlédli ještě nádhernou Tatru 57 z r. 1934 a pomalu se vrátili za paní ředitelkou, se kterou jsme měli domluvenou procházku na Zámek Český Krumlov.

Fotografie z návštěvy Muzea motocyklů si můžete prohlédnout zde.
 
 
 
 
 
 
Pomalým krokem jsme procházeli staletími, která uplynula kolem zámeckých nádvoří i kolem zdí a ani jsme si nevšimli, že se pozdní odpoledne rozplynulo a nastal mrazivý večer blyštivých luceren v kamenných uličkách.
 
Fotografie z večerní procházky po zámku si můžete prohlédnout zde.
 
 
 
 
 
 
Po krátkém odpočinku následovala prohlídka mnoha kaváren a restaurací, kde jsme vychutnávali rozličné atmosféry místních hospůdek, kaváren a kavárniček a stylových klubů.
 
V neděli ráno nás opět čekala příjemná snídaně na bílém porcelánu, individuální prohlídky města a labužnické dopolední zevlování v luxusních interiérech hotelu Leonardo. V poledne jsme spolu s paní ředitelkou  zašli na velký oběd ve stylové restauraci s dobovým vybavením a pomalu nadešel čas loučení se starobylým městem. Náš program však ještě nekončil.
 
Po odjezdu z Českého Krumlova jsme vyrazili na zámek Hluboká n/Vlt., kde nás čekala nádherná prohlídka interiérů zámku.
 
Fotografie z návštěvy Zámku Hluboká n/Vlt. si můžete prohlédnout zde.
 
 
 
 
 
 
Po prohlídce zámku a jeho zahrad jsme se vydali na zpáteční cestu, jež vedla po silnici přímo pod jadernou elektrárnou Temelín. Impozantní dojem mohutnosti temelínských věží nás doslova zaskočil, někteří z nás chtěli vystoupit a jít si elektrárnu prohlédnout z bezprostřední blízkosti, ale strejda Simír za volantem našeho mikrobusu nejenže nezastavil, ale ještě přidal na rychlosti s tím, že u jaderných elektráren jeden nikdy neví a je lépe být v okamžik výbuchu raději rychle někde jinde. Zcela zjevně se vymlouval, protože se zcela jistě chtěl vyhnout Václavovým otázkám o nejvyšším možném počtu atomů v reaktoru, úvahám je-li možné z reaktoru potají vynést jeden atom či zda-li by mohl při příští exkurzi  jaderný reaktor přečipovat.
 
V podvečer jsme dojeli klidným tempem do Klánovic, plni nevšedních dojmů, zážitků a krásných pocitů.
 
 
Všem, kteří nám svou vstřícností pomohli uskutečnit společný víkend snů opravdu moc děkujeme.
 
 
 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv | Společné akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému

1.

1.

Velikost: 59 kB

2.

2.

Velikost: 49 kB

3.

3.

Velikost: 26 kB

4.

4.

Velikost: 34 kB

5.

5.

Velikost: 52 kB

6.

6.

Velikost: 66 kB

7.

7.

Velikost: 70 kB

8.

8.

Velikost: 32 kB

9.

9.

Velikost: 55 kB

10.

10.

Velikost: 59 kB

11.

11.

Velikost: 27 kB

12.

12.

Velikost: 32 kB

13.

13.

Velikost: 26 kB

14.

14.

Velikost: 52 kB

15.

15.

Velikost: 29 kB


Související články

Líbí se Vám naše webové stránky?

5% (154)

7% (232)

87% (2636)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022 | Designed by queue s.r.o.

© 2022 DD Klánovice