Strejda a lyžníci z jedničky v Krkonoších

29.1.2013

Strejda a lyžníci z jedničky v Krkonoších Přijít na jiné myšlenky na čerstvém vzduchu, pořádně si zaskotačit a užít, to byl plán na sobotu 12. ledna, který nám beze zbytku vyšel.

Díky Federaci profesních odborů, jsme mohli odjet do Herlíkovic u Vrchlabí za vynikající cenu, luxusním skibusem včetně permanentky na lanovky a vleky.

Jednodenní lyžování nás všechny nadchlo a příjemně unavilo, ten den po návratu do Prahy se šlo brzy na kutě. Děti jezdily famózně, jako by se nechumelilo a počínaly si jako zkušení lyžaři. Bohužel, nemůže být každý dobrý a černý Petr tentokrát zůstal v mých rukou, či spíše nohou. Na červených a černých sjezdovkách to jen svištělo a častí návštěvníci hor, včetně našich dětí, se jaksi automaticky vyžívali při sjezdech. Kolem prolétla jako tryskáč skupina lyžařů v černých kombinézách ze Slovenska.

Jo, těm se tu jezdí, když jsou odkojení Tatrami. "Strejdo na červené musíš jet", povzbuzovaly mě děti, "vám se to řekne" a raději jsem se přesunul na vedlejší trať. Modrá je dobrá, už je to tak. Musím poděkovat Richardovi za velkou trpělivost, kdy mi po celý den dělal bezplatně instruktora. Dále Martinovi, Míše a její kamarádce, že lyžovali bezpečně a slušně. Herlíkovice jsou finančně dostupnou destinací, chutně zde vaří a na nic si nehrají. Areál je velmi dobře vybaven a sjezdovky udržované. Před naším příjezdem napadlo 15 cm nového sněhu, teplota vzduchu těsně pod bodem mrazu, s dobrou viditelností.

Při takovýchto podmínkách si musí každý odvést, minimálně ten pověstný dobrý lyžařský zážitek.

Jan Hrabal, vychovatel
 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv   |   Tisk   |   Poslat článek známému

1.

1.

Velikost: 19 kB

2.

2.

Velikost: 77 kB

3.

3.

Velikost: 37 kB

4.

4.

Velikost: 70 kB

5.

5.

Velikost: 27 kB


Související články

Líbí se Vám naše webové stránky?

4% (144)

7% (231)

87% (2622)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022 | Designed by queue s.r.o.

© 2022 DD Klánovice