Sjíždění Sázavy s Týnkou u Týnce v létě 2016

27.9.2016

Sjíždění Sázavy s Týnkou u Týnce v létě 2016 Snažíme se s dětmi jezdit podle ročních období, v zimě lyžovat na hory a když se udělá teplo, tak třeba na vodu.

Jeden z víkendů, byl ve znamení vodáckých radovánek. Kristýna  toužila po vodáckém dobrodružství, a poněvadž se s naším  domovem po více jak deseti letech loučí, rádi jsme jí to splnili. 
Vybrali jsme asi 20 km úsek z Týnce nad Sázavou do Pikovic. Jedná se o notoricky  známou trasu plnou nádherných výhledů na skaliska, zalesněné kopce a rekreační  objekty, ve kterých jsou jejich majitelé evidentně spokojeni. Četné restaurace a  občerstvovací stanice lákají k návštěvě. Řeka byla splavná, avšak některé úseky,  byly kvůli malé vodě obtížně sjízdné. Jedna loď se 2 x převrátila, ta druhá, kde jela Kristýna z jedničky, ale zůstala bez nehody. To když někdo má zkušeného vodáka na zádi, probíhá vše hladce. V Pikovicích jsme vrátili lodě a zašli do legendární cukrárny na dortík. Posázavský pacifik nás pak večer odvezl zpět do Týnce nad Sázavou. Nezmeškali jsme pálení čarodějnic a v noci dorazili unavení, ale spokojení domů. Pro Kristýnu to byl velký zážitek, a přestože odchází z našeho domova, odchází do světa jistot, neboť má krásný byt i práci. Nejen těch materiálních hodnot, ale i té jistoty, že tahle společná akce nebyla rozhodně poslední. Nedávno jsme s Kristýnou oslavili odchod z domova, narozeniny a úspěšně zvládnutou maturitu. Bylo to krásné, bylo to dojemné, bylo to skvělé. Kristýno, přejeme Ti hodně štěstí a jen to dobré v životě.  
 
Jan Hrabal, vychovatel
 
 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Líbí se Vám naše webové stránky?

5% (154)

7% (232)

87% (2636)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022 | Designed by queue s.r.o.

© 2022 DD Klánovice