Prázdniny na skupině 6

25.9.2019

Prázdniny na skupině 6 Neznám dítě, které by se netěšilo na dlouhé letní prázdniny. Nejinak je to i u nás v dětském domově.

Tak jako rodiče v běžných rodinách, tak i vychovatelé společně s dětmi dlouho dopředu plánují program na léto. Všichni si o prázdninách chtějí nejen odpočinout, ale hlavně zažít něco zajímavého, poznat nová místa, nové přátele...
Naše 6. skupina  měla připravený zajímavý program, ze kterého si mohl každý vybrat to, co jej nejvíce oslovilo. Již tradičně se děti zúčastnily dvou letních táborů, zaměřených na sportovní činnost a na procvičování znalostí z angličtiny. Asi nejvíce lákavý byl desetidenní zájezd do Španělska do mořského letoviska Blannes. I tady jsme se snažili, aby děti poznaly i trochu více, než jen koupání a opalování na pláži. Starší děti se zúčastnily celodenního výletu do Barcelony, ty mladší přivítaly den strávený v aquaparku s delfíní show. Všichni jsme navštívili rozlehlou botanickou zahradu přímo v Blannes. Měli jsme velké štěstí, že ve stejném termínu našeho zájezdu se na pobřeží moře konal světový festival v ohňostrojích. Každý večer jsme obdivovali světelnou produkci, která byla pro nás opravdu nezapomenutelným zážitkem.
Po návratu do Klánovic jsme často navštěvovali místní koupaliště, a to hlavně s mladšími dětmi. Ty starší  i nějakou dobu chodily na brigády. O prázdninách byl i prostor navštívit rodiče některých dětí. Byla nutná spolupráce se sociálními pracovnicemi a pobyt dětí byl naplánován individuálně. Jedna starší dívka tak pobývala 2 týdny u svého otce v Německu.
Na konci prázdnin měly některé děti i méně populární program. Měly zajištěné doučování, aby zdárně udělaly opravné zkoušky a mohly tak postoupit v září do dalšího ročníku.
Prázdniny utekly jako voda a děti byly spokojené. A to je to nejdůležitější.
 
MgrA Míla Švaříčková
 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Líbí se Vám naše webové stránky?

5% (154)

7% (232)

87% (2636)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022 | Designed by queue s.r.o.

© 2022 DD Klánovice