Prázdniny na dvojce

17.9.2017

Prázdniny na dvojce Po několika měsících bychom se s vámi opět rádi podělili o novinky ze 2. rodinné skupinky. Tentokrát se ohlédneme především za letními prázdninami.

Začneme obdobím jara, tedy časem, kdy se školní rok chýlil ke svému konci. Všechny děti školou povinné, a nejen ony, v tomto období rekapitulují uplynulý školní rok. Někteří na výsledky budou vzpomínat rádi, jiní se raději budou dívat do budoucna a vykazovat maximální úsilí ke zlepšení.

Avšak začátek prázdnin je pro všechny radostnou událostí, navíc když dětem z naší skupiny prázdninový čas odstartoval pobytem v Itálii. Tam odjeli už 24.6. 2017. I přes v několika dnech ne úplně ideální počasí se pobyt u moře vydařil a navodil pravou prázdninovou náladu. Pouze Denisa si místo Itálie zvolila raději pobyt na playcampu ve Volyni. Ale proč ne, i Čechy jsou přece v létě krásné.

Všechny děti společně včetně některých vychovatelů strávily ještě týden na táboře Immanuel, který se koná s železnou pravidelností již několik let.

Dále se uskutečnilo několik menších výletů a pobytů jednotlivých dětí, v některých případech děti strávily pobyty se svou rodinou.

Pro některé zároveň končící školní rok znamenal loučení se se současnou školou.

Denisa po úspěšném ukončení základní školy nastoupila na Střední školu designu a umění, knižní kultury a ekonomiky Náhorní, obor Aranžér. Na oboru je velmi spokojená, může zde uplatnit svou představivost a tvořivost. Spokojenost s oborem je ještě umocněna přátelským kolektivem ve třídě, takže Denisa se aklimatizovala velmi dobře. Ačkoli dojíždění do školy je časově náročnější, tato volba se opravdu povedla.

Dalším členem „dvojky“, kterého se týkalo loučení se současnou školou je Terezka. Ta nastoupila na Střední odbornou školu Jarov, obor Zahradník. Ve škole se střídá týden strávený klasickou výukou s týdnem praxe, což Terezce náramně vyhovuje. Práce s rostlinkami ji baví, a i zde to vypadá na skvělý výběr střední školy.

Nátálie pokračuje ve studiu kadeřnice. V tomto oboru spatřuje svou budoucnost a má již poměrně jasné představy o svém profesním životě. Celá skupina se těší, až bude mít šikovnou kadeřnici hned ve vedlejším pokoji.

Naším členem je také Nikola, jenž je u nás od konce jara. Nikča se velmi dobře adaptovala a bez problému do skupiny zapadla. Studuje v oblasti stravovacích služeb a dobře udělala…je totiž moc šikovná kuchařka, od níž všem členům rodinné skupinky náramně chutná.

Ostatní členové skupinky jsou již v mnoha ohledech samostatní a u nás v bytě mnoho času netráví.

Hospodaří sami a připravují se tak plně na vstup do života. Nejmladším členem je Míša, jenž je u nás sice každý den po škole, nicméně odpoledne odjíždí se svým dědečkem či babičkou.

Tak proběhly prázdniny a započal školní rok 2017/2018. Nám nezbývá než se těšit na další příjemné okamžiky.


Vladislav Sloup, vychovatel

 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Líbí se Vám naše webové stránky?

4% (126)

7% (227)

88% (2594)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021 | Designed by queue s.r.o.

© 2021 DD Klánovice