Prázdniny na 4. skupině

24.9.2019

Prázdniny na 4. skupině Huráá na prázdniny !

Letos to bylo snad ještě lepší. Opět jsme si všichni sedli a Petr navrhl plán, abychom opustili prostory DD na celé prázdniny. Hned jsme dostali úkol, aby si každý udělal vlastní plán (být s rodiči, příbuznými, s kamarády, brigády atd.) na prvních čtrnáct dní v červenci. V této době si pak vychovatelé vezmou dovolenou a uklidí naše obydlí. Postupně jsme to dávali dohromady a v červnu byl plán hotový.

Prvních čtrnáct dní jsme vyrazili za našimi blízkými. Za čtrnáct dní tedy přesně 12.7. jsme se měli setkat u nás tak, abychom se jen sbalili do auta a vyrazili směr Itálie. Vše klaplo, taky kdo by nechtěl k moři, že jo? A ještě k tomu na tři týdny. Zdá se to moc, ale opak byl pravdou. Každý den koupání v moři dle libosti a sluníčka co jen chcete. Večerní promenády, trsání na koncertě, dvoudenní blbnutí v zábavném parku plném atrakcí, to prostě čas jen letí. A druhá pecka! Na poslední týden za námi opět přijela teta Dana (ředitelka), a tak jsme jí mohli oplatit celoroční starost o nás tím , že jsme jí neustále obskakovali a starali jsme se o ni. Tedy po našem, to znamená, potápěli v bazénu, polévali, ale taky povídali a bylo moc fajn mít jí pro sebe každý den a ne ji vytrhávat z práce od kancelářského stolu. Bylo vidět, že i jí je s námi dobře.

Ani se to nezdálo a po návratu byl první měsíc a týden z druhého fuč. Vrátili jsme se v pátek a hned v pondělí jsme odjeli s celým domovem na Immanuel, tábor kde máme možnost potkat se všichni s anglicky mluvícími studenty ze zahraničí. Na tenhle tábor jezdíme fakt rádi. Je tam moc příjemné ubytování, strava a program je zároveň veden i v anglickém jazyce. Spousta her, zábavy, legrace a nových poznatků. Znova zde s námi trávila čas i Dana (ředitelka) a s ní spousta vychovatelů.. Když všichni odjeli zpátky, naše skupina zůstala a čekala na strejdu Petra. Ten pro nás přijel a po společném obědě plném vyprávění jsme odjeli do Jeseníků na další část prázdnin. Původně to mělo být na týden, ale nakonec jsme zůstali čtrnáct dní. Jezdíme sem už několik let a pořád se rádi vracíme. Letos jsme navštívili spoustu nových míst např. ledovou jeskyni, muzeum čarodějnictví, muzeum veteránů, ojedinělou bobovou dráhu atd. Když tomu přidáte naše stále oblíbené programy, túry, vodopády, Praděd, motokáry, bowling, lanové centrum, koupání ve vyhřívaném bazénu (i v noci), borůvkové hody atd., nemůžete se divit, proč se sem rádi vracíme. Během pobytu odjeli dva kluci k rodinám kvůli soustředění ve fotbale. Opět vše uteklo, naskočilo datum 23.8. a zbytek bandy se přesunul k tetě Janě na chatu u Přelouče. Další týden dobrodružství a zábavy v lese u rybníka. Tady si stavíme stan a bivakujeme v něm. Nedivte se, ale i tady to opravdu uteklo. Tak a zpátky ku Praze. Vybalovat, prát a aklimatizovat se na pražské prostředí. Ani se nechce věřit, že jsme nebyli dva měsíce doma, jak rychle to uteklo. Už aby zase byly prázdniny.

Petr Pešek, vychovatel, 4. rodinná skupina

 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Líbí se Vám naše webové stránky?

5% (154)

7% (232)

87% (2636)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022 | Designed by queue s.r.o.

© 2022 DD Klánovice