Prázdniny jsou za námi

11.11.2012

Prázdniny jsou za námi Dětem ve školním roce přibude oproti prázdninám školních povinností, ne jinak je tomu i v 1. skupině.

Mimo to, že se  musí učit a doma pomáhat, snažíme se využít ještě pěkného počasí k různým aktivitám. Například hned tři děti z naší skupiny, jmenovitě Kristína, Míša a Martin společně s kouzelníkem Erikem ze dvojky reprezentovaly náš dětský domov v polovině září na beach přehazované. Erik je kouzelník, protože s míčem umí doslova čarovat.

Dále jsme absolvovali dva výlety, oba poznávací propojené s turistikou. U toho prvního jsme zůstali v Praze, odjeli do jejího centra a prošli Petřínské sady a vedlejší Kinského zahrady. Zakoukali jsme se do všech památek a na město, které jsme měli jako na dlani. Ze zahrady Kinských jsme prošli takzvanou myší dírou do Holečkovy ulice, prohlédli si přilehlý park Sacré Couer a pak hajdy do nejlepší čínské restaurace v Praze na Arbesovo náměstí, hned vedle fitka, kam chodí Vlasta s Petrou. Vaří tam znamenitě a host si tam připadá skutečně jako pán. Po kulinářském zážitku s výtečnou náladou jsme se vrátili zpátky domů.


Druhý výlet byl na Karlštejn. Vlakem jsme odjeli do obce Srbsko a odtud turistickou trasou do 7 km vzdáleného Karlštejna. Cestu jsme si o dva kilometry prodloužili, neboť jsme se byli podívat na bubovické vodopády. Asi dva kilometry před cílem jsme již viděli vyčnívající věž hradu a naladěni tímto pohledem jsme pěli písně z muzikálu Noc na Karlštejně. Zastavili jsme se ve stylové restauraci Pod dračí skálou plné loveckých trofejí, prohlédli si hrad i obec a jak jinak než spokojeně zase odjeli do našeho domova. Obou výletů se zúčastnili Kristýna, Petra a Ríša, toho prvního navíc Kristýna, Vlasta a Martin. Výlety si chceme užívat i nadále.

Takový vzdálenější chystáme na začátek prosince, kdy pojedeme stejně jako minulý rok na vánoční nákupy a prohlídku města Drážďany.


Jan Hrabal, vychovatel
 
 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv   |   Tisk   |   Poslat článek známému

1.

1.

Velikost: 87 kB

2.

2.

Velikost: 56 kB

3.

3.

Velikost: 109 kB

4.

4.

Velikost: 79 kB

5.

5.

Velikost: 46 kB

6.

6.

Velikost: 53 kB

Líbí se Vám naše webové stránky?

4% (144)

7% (231)

87% (2622)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022 | Designed by queue s.r.o.

© 2022 DD Klánovice