Pobyt v Kamýku nad Vltavou ve dnech 9. až 11. června

12.6.2011

Pobyt v Kamýku nad Vltavou ve dnech 9. až 11. června Celá 1. skupina s novou dívkou Hankou, všichni nohejbalisté, navrch Lucka, sestra Míši a Martinky a dále Kačka ze 3. skupiny vyrazili do rekreačního střediska odborové organizace POSOR působící u Dopravního podniku hl. m. Prahy. Díky zajímavé ceně za pobyt jsme se mohli podobně jako zaměstnanci z výše uvedeného podniku odreagovat v báječně vybaveném středisku.

 

Dohromady to bylo 12 dětí s doprovodem. Chtěli jsme tímto udělat radost hlavně Davidovi z naší skupiny, který slavil narozeniny a původně bydlel  nedaleko.

Podařilo se, přesto že to pojal poněkud svérázně. Za Davidem přijelo téměř celé příbuzenstvo a společně jsme mu mohli všichni popřát. Podobně také Vlastovi a Kristýně, každý dostal pěkný dárek, David díky rodině jich měl  o něco více. Nohejbalisté si to rovněž za své výkony, výsledky a přístup zasloužili. Kdo v areálu ještě nebyl, byl nadšený - bazény, pravý poklad sauna, vířivka s úžasným výhledem na řeku a zvlněnou krajinu, moderní  herna, trampolína, hřiště, dětský koutek, motorové čluny.

To je výčet možností, kterými se mohly děti bavit. Opékalo se, grilovalo, připravovaly se  obložené stoly, chlebíčky, zmrzlinové poháry, slané pečivo, sladkosti, prostě co se na narozeniny dělá. Pro děti byla připravena bonbónová party, čokoládová party a vůbec se děti rozmazlovaly a hýčkaly. Bylo to moc super a děti  byly u vytržení z těch lákadel. Kromě toho je zaujala masážní sprcha s rádiem, terasy, myčka na nádobí, všechno bylo tak nové a pěkné, čisté a upravené.

Také se jim nechtělo odjet a měly zajímavý nápad zařídit zde nové  detašované pracoviště našeho dětského domova. Když může být na Černém Mostě, proč by nemohlo být tady, argumentovaly. A tak se mezi dětmi nenajde nikdo, kdo by se na takové místo příště s nadšením nevypravil. Co nás ještě čeká a  nemine? Na začátku prázdnin to bude Itálie - Lido Adriano, po malém odpočinku  týden na kolech napříč Česko-moravskou vysočinou, Čáslavskem a Posázavím.

Poté celý domov odjíždí na 14 dní do krásného místa Jizbice pod Blaníkem, druhý týden v srpnu budeme v jižních Čechách u Třeboně a poslední víkend o prázdninách společně s nohejbalovou asociací prožijeme v Samopších na Sázavě. Není toho málo, ale kdo by rád nevypadl někam do hezkého  prostředí, i když je to doma také pěkné. Natož pro děti od nás má poznávací oblast význam o to větší. Určitě Vám budeme referovat některé zážitky z letních dovolených.

Jan Hrabal, vychovatel
 

 

 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv | Společné akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému

1.

1.

Velikost: 54 kB

2.

2.

Velikost: 76 kB

3.

3.

Velikost: 41 kB

4.

4.

Velikost: 40 kB

5.

5.

Velikost: 90 kB

6.

6.

Velikost: 81 kB

7.

7.

Velikost: 88 kB

8.

8.

Velikost: 51 kB

9.

9.

Velikost: 66 kB

10.

10.

Velikost: 44 kB

11.

11.

Velikost: 45 kB

12.

12.

Velikost: 52 kB


Související články

Líbí se Vám naše webové stránky?

4% (132)

7% (229)

87% (2608)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022 | Designed by queue s.r.o.

© 2022 DD Klánovice