Nejkrásnější čas, tak týdny jdou s jedničkou II.

15.3.2013

Nejkrásnější čas, tak týdny jdou s jedničkou II. Zbylých pět dětí z jedničky má jarní prázdniny v březnu, Ríša, Martin, Kristína, Petra od 4. března a Vlasta od 11. března.

Snažíme se dětem prázdniny pěkně vyplnit, aby se jim líbily. V pondělí 4. března to bylo lyžování v Herlíkovicích, všechny cesty byly ještě zaváté, a tak bylo možné si krásně zalyžovat.

"Strejdo, ty si nic nepamatuješ", zlobil se Ríša, když viděl mé lyžařské umění a pokroky od minulé návštěvy Krkonoš. "Počkej, až tě budu zkoušet ze školní látky, tak ti taky řeknu, že si nic nepamatuješ.", kontroval jsem.

Jinak měl Ríša asi pravdu, dvakrát mně zastavil až strom, takže jsem pro změnu objímal stromy v Krkonoších, pak zase o větev, nedokázal včas vystoupit z lanovky, vjel do odložených lyží a nakonec jsem si před restaurací po obědě vzal cizí lyže.

Bylo to samozřejmě neúmyslné, neboť se v prknech, co znamenají sjezd vůbec nevyznám. "Strejdo, tys tomu dal", pravil Richard v půjčovně, kde jsem vracel špatné lyže. "Tak se měj, já už musím k autobusu" a rychle odcházel pryč. Naštěstí naštvaný majitel lyží nechal v restauraci kontakt a po našem zavolání si pro ty své přišel a ty jejich přinesl. Ještě, že to takhle dopadlo, jinak bych se asi nedoplatil.
 
Druhý den jsme udělali exkurzi do Depa Hostivař, kde odstavují a opravují vlakové soupravy metra. Ten samý den jsme si šli zahrát squash do centra Arbes na Smíchově, tady pravidelně pilně cvičí Vlasta s Petrou a také Dan z 5. skupiny. Squash je můj oblíbený sport a tak děti viděly, že nejsem takové nemehlo po té ostudě na lyžích.

Jenže "kluci uličnický" jsou strašně učenliví a za chvíli by mě určitě porazili. Petra si mezitím zacvičila a příjemně unavení jsme se vraceli zpět do domova. Ríša pak odjel na prázdniny k dědečkovi domů. Co se ještě tento týden událo? Petra s Kristínou pomohly se stěhováním mamince, Martin navštěvoval svou rodinu, Petra chodila tancovat zumbu, také jsme trochu pracovali a zvelebovali své okolí a vůbec dělali věci, na které normálně není čas.

Kromě toho nezapomínáme chodit podporovat Slávii na hokej do 02 Arény. V sobotu 9. března jsme celá skupina odjeli do Doubku, kde sídlí jezdecký klub MARKO. Tady Kristýna absolvuje výcvik, který jí pomůže k tomu, aby získala profesionální jezdeckou licenci na koně. Mohli jsme jí takto podpořit a zároveň vidět vše zblízka v  zákulisí koní. Ani Vlasta od 11. března o prázdninách nezahálel a věnoval se výcviku v autoškole.

Pořád se něco děje, ale to je dobře, poněvadž zažívat nudu, to určitě vadí a hlavně budou mít děti na co vzpomínat.

Jan Hrabal, vychovatel
 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv   |   Tisk   |   Poslat článek známému

1.

1.

Velikost: 31 kB

2.

2.

Velikost: 42 kB

3.

3.

Velikost: 63 kB

4.

4.

Velikost: 30 kB


Související články

Líbí se Vám naše webové stránky?

4% (144)

7% (231)

87% (2622)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022 | Designed by queue s.r.o.

© 2022 DD Klánovice