Nejkrásnější čas, tak týdny jdou s jedničkou I.

15.3.2013

Nejkrásnější čas, tak týdny jdou s jedničkou I. Mezi nejkrásnější etapy v dětství patří prázdniny, kromě letních a vánočních, jsou to ty třetí nejdelší tzv. jarňáky.

Naše děti si jarní prázdniny vybíraly hned ve čtyřech týdnech, neboť navštěvují školy v různých krajích či okresech. Jako první přišla na řadu Kristýna, studující v Kladrubech nad Labem náležících do Pardubického kraje. Prázdniny měla zpříjemněné hned několika zážitky, a to i spolu s ostatními dětmi ve skupině. 4. února jsme byli celá skupina na Černém Mostě zahrát si bowling.
 
Bowling rovná se zaručený úspěch a nemusíme to dál rozvádět, že děti byly moc spokojené. Ten samý týden ve středu jsme navštívili SOU v Čáslavi, ještě společně s Martinem, Kristýnou a dále s námi jel Matěj z 2. skupiny. Škola se nám všem moc líbila, i když to není u dětí vůbec obvyklé a se zájmem jsme si prohlédli všechny provozy jednotlivých oborů.

Pokud se v současnosti tvrdí, že jsou školy odtrženy od praxe, tak tady to rozhodně neplatí. Škola má vlastní restauraci, kde vaří a obsluhují pouze učni pod dohledem mistrů, po gastronomickém zážitku můžeme vřele doporučit. S obsluhou je i školní jídelna, to je opravdu málo k vidění. Dále jsou pod školou otevřeny pro veřejnost dva obchody, kde rovněž obsluhují zdejší studenti.
 
Nechybí zde cukrářská výrobna, bourárna masa, výrobna uzenin, opravna zemědělských strojů, zahradnictví s květinářstvím, s tím, že vše produkují učni opět pod dohledem mistrů. Zájem zákazníků je značný, neboť se vše nabízí za solidní ceny a ve výborné kvalitě. Díky tomu se absolventi školy po ukončení studia velmi dobře uplatní. Domov mládeže nás rovněž zaujal.

Nabitý týden pokračoval ve čtvrtek shlédnutím filmu v biografu, pátečním setkáním s hostitelskou rodinou Kristýny, sobotní oslavou osmnáctin druhé Kristíny z naší skupiny a nedělní návštěvou Národního technického muzea, tady mají dětské domovy vstup zdarma. Vrátíme-li se k sobotní oslavě osmnáctých narozenin Kristíny, byla to vydařená akce, poblahopřát přišla spousta dětí, tet, strejdů a známých. Kristína dostala dárky, nechyběl dort a plno dobrot, ale ten hlavní dárek si pořídila v následujícím týdnu, byl to dlouho vysněný notebook, na který si z více než třetiny ušetřila.

V týdnu od 18. února měla jarní prázdniny zase Míša a ta si vše nejraději organizuje sama. Určitě prožila také hezký týden, protože kromě toho, že chodila bruslit, byla v kině, navštěvovala kamarádky, byla na diskotéce a hlavně se mohla každý den pořádně vyspat a nabrat tak sílu do dalšího studia. Není všechno úplně ideální, avšak špatně už naštěstí bylo. Tak takhle tady žijeme.

Jan Hrabal, vychovatel
 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv   |   Tisk   |   Poslat článek známému

1.

1.

Velikost: 49 kB

2.

2.

Velikost: 57 kB

3.

3.

Velikost: 54 kB

4.

4.

Velikost: 44 kB

5.

5.

Velikost: 22 kB

6.

6.

Velikost: 55 kB

7.

7.

Velikost: 63 kB


Související články

Líbí se Vám naše webové stránky?

4% (144)

7% (231)

87% (2622)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022 | Designed by queue s.r.o.

© 2022 DD Klánovice