Národní fotbalové finále v DD-Cup - poslední květnový víkend

24.6.2011

Národní fotbalové finále v DD-Cup - poslední květnový víkend Uskutečnil se v pořadí třetí díl fotbalového DD-Cupu v příjemném areálu Horní Počernice, patřící Viktorce Žižkov.

Až sem postoupilo 16. dětských  domovů z okolo šedesáti hrající kvalifikace na různých fotbalových  stadionech. Naše očekávání byla velká, žel nám nevyšlo lepší nežli 15.  místo. Marné bylo naše povzbuzování "Berte, Pepo!" To není reklama na Pepe podpalovač, nýbrž fandění našim dvěma obávaným střelcům.

Zkrátka tomu něco  chybělo, někdy trochu štěstí, což k fotbalu patří, jindy více houževnatosti, vůle a bojovnosti. Také takticky jsme nehráli ideálně. Jako  příklad si uvedeme prvních šest týmů: Šesté Pyšely - kdo viděl jejich tým,  moc nevěřil, že uspějí, dvě dívky, malý chlapec, přesto svou nezměrnou  vůlí, nadšením, správnou taktikou vybojovali krásné umístění. Pátý  Mikulov - měli Fandu, který spolu ještě s jedním klučinou dokázali  rozhodovat zápasy, mít je tak v sestavě by chtěl asi každý.

Kupodivu jsme  společně hráli vyrovnaný zápas a podlehli dva ku jedné. Mnohem výše postavení soupeři s nimi měli podstatně horší skóre. Čtvrtý Maštov - celé  mužstvo hrálo velmi kompaktně a měli ostrostřelce, který vyhrál tabulku  střelců před již zmiňovaným Fandou. Třetí Opava - pro děti to byla čest  hrát v národním finále a s jednou dívkou v týmu dokázali hrát atraktivní  fotbal a jejich soupeřům věru do smíchu nebylo. Druhý Potštejn - mini  dětský domov z úpatí orlických hor, kde je deset dětí, z toho sedm kluků,  které na finále přivezli, většina hraje fotbal aktivně, byli báječní,  neuvěřitelné. A první Dlažkovice?

Páni to bylo mužstvo, s nikým se  nepárali a již na začátku je mnozí tipovali na vítěze, za předvedenou hru a úsilí, které tomu předcházelo, si to určitě zasloužili, navíc tři opory  v týmu končí, jelikož jim je 18 let. Klánovicím se podařilo vyhrát aspoň  poslední zápas o 15. místo 7:0, ale byla to pouze slabá náplast. Na druhou  stranu, více než 40 domovů skončilo za námi, tak se nemáme za co stydět.

 Zkusme si vzít ponaučení a příště dopadnout podobně jako týmy ze správné  šestky.

Jan Hrabal, vychovatel

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv | Společné akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému

1.

1.

Velikost: 61 kB

2.

2.

Velikost: 83 kB

3.

3.

Velikost: 43 kB

4.

4.

Velikost: 53 kB

5.

5.

Velikost: 59 kB

6.

6.

Velikost: 69 kB

Líbí se Vám naše webové stránky?

4% (132)

7% (229)

87% (2608)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022 | Designed by queue s.r.o.

© 2022 DD Klánovice