Jedeme na hory ...

27.2.2020

Jedeme na hory ... ... ano, opět po dvou letech mohl celý domov vyjet na hory.

Díky štědrosti sponzorské firmy NTT Czech Republic s.r.o. jsme si mohli užít zimní radovánky v Krkonoších. Díky letošní nízké sněhové nadílce to bylo o to zajímavější. Cíl cesty byly stejně jako loni Herlíkovice. Po příjezdu do Herlíkovic na nás čekali zaměstnanci sponzorské firmy spolu s generálním ředitelem (fakt bezva člověk). Po přivítání a vyzvednutí lyžařské výstroje jsme si rozdělili lyžaře a vyrazili na sjezdovky. Jedenáct dětí-začátečníků se přesunulo do lyžařské školičky. Tady je nejdříve čekala rozcvička.
Potom už pod dohledem instruktorů, začala samotná výuka. Všichni poznali, že to taková sranda zase není, pořádně to všem ujíždělo a klouzalo. Pády, zamotané nohy a brzká únava některé začátečníky postupně odrazovaly. Dostavily se i slzy a vztek z neúspěchu. Následoval tedy odpočinek a vysvětlení.
Po vysvětlení a odpočinku se pak znovu zapojili do výcviku. Bylo vidět, že to vzdát nechtějí.
Na konci výuky pak všichni začátečníci dokázali sjet z kopce a zastavit bez pádu. A co teprve ti, kteří lyžovat uměli – opravdu si sjezdování užili. Ve čtyři hodiny jsme se všichni v pořádku setkali u autobusu s pocitem skvěle prožitého dne. Velký dík patří nejen zaměstnancům sponzorské firmy, kteří strávili s dětmi celý den, ale také všem našim vychovatelům a vychovatelkám, kteří/které byli moc fajn.
 
Petr Pešek, vedoucí vychovatel budovy Kasal v DD Klánovice
 
 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv   |   Tisk   |   Poslat článek známému

ho

ho

Velikost: 79 kB

ho

ho

Velikost: 63 kB

Líbí se Vám naše webové stránky?

5% (154)

7% (232)

87% (2636)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022 | Designed by queue s.r.o.

© 2022 DD Klánovice