Fotbalové finále DD - Cupu

27.5.2014

Fotbalové finále DD - Cupu 19. květen se nadlouho vryje do paměti našich chlapců a bude velkým zadostiučiněním jejich snahy. Léta dřiny a odříkání, kdy místo bezcílného bloudění venku nebo na počítači chodili na fotbalové tréninky do svých klubů, jezdili na zápasy, makali na našem hřišti s trenérem Martinem.

 

 

 

Nadšení a radost ze hry přenesli i na své příznivce a fotbal je spojuje se všemi, kteří podobně jako oni propadli této krásné hře. Finále na Strahově v areálu AC Sparta Praha bylo vlastně mistroství republiky mezi dětskými domovy. Přesněji se jich tam probojovalo 16 nejlepších z kvalifikací, jež se konaly ve všech velkých regionech.

Dostat se až sem nebylo vůbec jednoduché, usilovalo o to na šedesát sportovně založených dětských domovů. My jsme postoupili z dubnové kvalifikace na pražské Slavii. V dlouho očekávaném národním finále kluci vyhráli základní skupinu a postupem do čtvrtfinále, začala pohádka o fotbalistech z DD Klánovice. Ve čtvrtfinále jsme dokázali porazit Ústí nad Labem Severní Terasu a v semifinále favorizované Býchory. V

e finále s Plzní nádherný sen pokračoval, ale vedení 3:1, díky taktické chybě, jsme nedokázali udržet a podobně jako hokejisté s Dánskem, následně celkově prohráli 4:3. Přesto je to pohádka a největší úspěch, jaký naši kluci kdy zaznamenali. Dva naši nejlepší, byli navíc vybráni na fotbalové mistroství světa dětských domovů, konaném na sklonku července ve Varšavě. Krásné poháry pro tři nejlepší, nám za druhé místo, předával mimo dalších osobností, fotbalový reprezentant Tomáš Rosický.

Hoši děkujem, hoši děkujem!

 
Jan Hrabal, vychovatel 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv   |   Tisk   |   Poslat článek známému

1.

1.

Velikost: 23 kB

2.

2.

Velikost: 22 kB

3.

3.

Velikost: 54 kB

4.

4.

Velikost: 19 kB

5.

5.

Velikost: 47 kB

Líbí se Vám naše webové stránky?

5% (154)

7% (232)

87% (2636)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022 | Designed by queue s.r.o.

© 2022 DD Klánovice