Falstaff- přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku

4.1.2014

Falstaff- přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku Díky velkorysosti sponzora měl náš mladý milovník kultury možnost spolu se svým vychovatelem Simírem navštívit přímý přenos Falstffa v úžasném podání Metropolitní opery v kině Světozor.

 

 

Toto je necenzurovaná verze rozhovoru s Václavem.

Ahoj, tak co- líbilo?
Moc.
Jak jsi to vydržel?
Proti Faustovi to byla chvilka.
Co bylo nejvíc super?
Začátek, jak ten tlustej  leží na špinavý posteli- a já že neuklízím, a potom ta zelená kuchyně, kde ty čtyřicítky drbou, popíjejí víno a mladá s depkou se cpe zmrzlinou. Jo a ta vychytávka s tranzistoráken jako loutnou- bomba. Taky jak ho nacpou do truhly, on se dusí a zákeřně ho vyhodí do Temže. Potom svatba, kdy se doktor ožení s červeným nosem. Ale hlavně závěr ,kdy se rytíř směje každému na jevišti, ale taky nám všem. Čekal jsem fůru kostýmů jako v pohádce, ale tohle mě oslovilo.
????????
I ta vážná hudba má co říct i mladejm dneska. Jo a co příště?
???????????............??????????? Cože?????????
Prej bude ta víla, co je bledá a otec pořád ječí běda.
Rusalka, ty ........!

A tak to pokračovalo. Závěrem Václav  svému vychovateli vysvětlil, že je potřeba skouknout zbytek sezony, protože ho to povznese a bude lépe připraven do života- ne Václav, ale nebohý Simír.

Pro Václava Falstaff byl obrovským zážitekem. Snažíme se našim dětem ukázat kouzlo hudby a použít těch okamžiků, kdy zaujatě poslouchají kouzelné tóny,nepřipojeni k sociálním sítím, k pedagogické práci. Apelovat na důležitost vzdělání, na sociální uvědomění, na pochopení krásna. Více takových hlubokých zážitků!!!!


Alex Daněk, vychovatel

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv   |   Tisk   |   Poslat článek známému

1.

1.

Velikost: 40 kB

2.

2.

Velikost: 60 kB

3.

3.

Velikost: 111 kB

4.

4.

Velikost: 36 kB

5.

5.

Velikost: 56 kB

6.

6.

Velikost: 50 kB


Související články

Líbí se Vám naše webové stránky?

4% (144)

7% (231)

87% (2622)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022 | Designed by queue s.r.o.

© 2022 DD Klánovice