DDcup 7. -9. 5. 2010

26.5.2010

DDcup 7. -9. 5. 2010 Zúčastnilo se více než 40 dětských domovů a závodilo přes 200 dětí. Soutěžilo se na vynikajícím atletického oválu v Táboře, kde probíhá jednak atletická liga, ale také mezinárodní atletické soutěže.

Pod záštitou města Tábora a za nádherného počasí proběhly závody okořeněné skutečně nadstandardními výkony dětí. Na vše dohlíželi zkušení rozhodčí. Za náš dětský domov závodili dvě dívky a tři chlapci. Děti soutěžily jednak za sebe, ale také za svůj dětský domov, kdy se sčítaly výsledky všech jejich reprezentantů

Nejmladší chlapec Ríša, ročník 2000, dokázal bojovat proti o hlavu vyšším chlapcům. Ve všech čtyřech disciplínách podával vyrovnané výkony a umísťoval se zhruba v polovině mezi ostatními závodníky. V poslední disciplíně v běhu na 400 metrů za sebou nechával vyspělejší chlapce a přinesl našemu domovu v této soutěži 2 body za 9. místo.

Druhý chlapec Pepa, ročník 1998, byl z kluků nejúspěšnější, ve třech disciplínách dokázal bodovat (body se přidělují do 10. místa). Nejzdařilejší byl hod krikeťákem, kde skončil druhý. Velkou smůlu měl ve skoku do dálky, kde snad jen o milimetry přešlápl a nebyl mu uznán čtyřmetrový skok, tím by se katapultoval na 2. místo v této soutěži, takto skončil na 9. místě, škoda.

Dalšímu z chlapců Standovi, ročník 1997, se tentokrát příliš nedařilo a bohužel přišly také zdravotní komplikace, které ho nepustily do posledního závodu - běhu na 1500 metrů.

Dívky Světlanka, ročník 1997, byla z naší výpravy nejúspěšnější, bodovala ve všech disciplínách, skok do dálky dokonce vyhrála a ve velké konkurenci dívek obsadila krásné 4. místo.

A konečně poslední Helenka, ročník 1996, bodovala také va všech disciplínách, nejlépe dopadla v hodu krikeťákem, třetí místo, ve skoku do dálky pak místo čtvrté. Celkově skončil náš dětský domov na 9. místě.
Získali jsme krásné ceny, například vysavač, který jsme již potřebovali jako sůl.

Takže po turnaji ve stolním tenise, kde jsme skončili šestí, máme další pěkné umístění v rámci DD Cupu. Čeká nás ještě několik sportů, nyní je aktuální fotbal. Těchto klání se zúčastňují jen ty nejlepší děti v daných
disciplínách z těch dětských domovů, kde jim není lhostejno, jak děti tráví volný čas a snaží se je zapojit do činností, které jim přinášejí radost.

Děti zde vidí, že pouze dobrá příprava a maximální výkony jim mohou přinést kladné výsledky, a tím i umístění. Odměnou jsou jim na vysoké úrovni organizované soutěže s bohatým hodnotným programem a také ceny, jež jsou třešničkou na dortu v jejich smysluplně tráveném volném čase.

Do Tábora přišly mezi děti osobnosti ze světa sportu, jako například bývalá reprezentantka Československa v běhu na 200, 400 a 800 metrů Helena Fuchsová, pětibojař Libor Capalíni a mnozí další. Také lidé ze šoubyznysu měli u dětí velkou odezvu. Ti všichni mají na děti velice pozitivní vliv a stávají se pro ně kladnými vzory. Je dobře, že se takovéto akce konají, děti se na nich realizují a nezbývá než popřát jim mnoho úspěchů nejen ve sportu, ale také v životě, kde se jim disciplína, sportovní soutěživost a smysl pro poctivý přístup bude jistě hodit.

Jan Hrabal, vychovatel DD Klánovice

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv   |   Tisk   |   Poslat článek známému