Chlapce máme skvělé, ale kde jsou děvčata?

10.2.2013

Chlapce máme skvělé, ale kde jsou děvčata? 26. leden byl na výsledky nemilosrdný, ve stolním tenise smíšených družstev, jsme po sérii porážek (6) a třech závěrečných výhrách, obsadili v nádherném areálu Hamrsport Bráník, jakožto reprezentanti DD Klánovice, až 33. místo.

Takovouto pozici v posledních letech nikdo nepamatuje, jedná se o velké překvapení na náš úkor. Za každý tým hrají dvě dívky a dva kluci ve dvou věkových kategoriích. Důležitá je vyrovnanost, aby tým neměl vyloženého outsidera a pokud ano, musejí zbylí tři nad ostatními  soupeři vyčnívat.

Opory jsme měli pouze dvě, a to oba chlapce. Suverénní Martin byl dokonce vyhlášen nejlepším hráčem ve své kategorii, přestože mohl hrát ještě za mladší kluky. David se účastnil turnaje poprvé a byl fantastický. Společně s Martinem prohráli jen jedinou čtyřhru, Martin pak přehrál všechny protivníky ve dvouhrách způsobem, že při jeho zápasech bylo kolem stolu díky divákům velmi těsno a sklízel zasloužený aplaus. A David po úvodních dvou prohrách se v sedmi utkáních pasoval na vítěze. Jenomže dívkám se podařilo zvítězit jen v jednom jediném zápase, a to je žalostně málo.

Tak trochu jsme počítali s touto bilancí u Terezky, která patřila k nejmladším účastnicím turnaje a teprve sbírala zkušenosti, jež jistě využije příště, pokud bude trénovat a více se věnovat sportovním činnostem. Zatímco Melisa již nebude splňovat věkový limit, ale přesto i jí může sport přinášet mnohá nesporná pozitiva. V každém případě je to o celkovém přístupu, příkladu a zájmům, ty se však u dívek u nás s pohybem povětšinou míjejí. Hráli jsme s týmy, které jsme neznali, každý se divil, kde se tu Klánovice najednou vzaly, když hrají pokaždé někde vpředu.

Slabou útěchou pak byl vítězný zápas o konečné umístění nad týmem Mikulova, který také rozhodně pamatuje lepší časy. Tento výpadek nás bude  v konečném součtu DD - Cupu zřejmě mrzet, ale snad se na příštích turnajích v atletice a hlavně ve fotbale ukážeme v mnohem lepším světle a posuneme se tam, kde se vidíme nejraději, tedy mezi nejlepší sportovní domovy v republice.

Jan Hrabal, vychovatel
 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv   |   Tisk   |   Poslat článek známému

1.

1.

Velikost: 57 kB

2.

2.

Velikost: 53 kB

3.

3.

Velikost: 61 kB

Líbí se Vám naše webové stránky?

4% (144)

7% (231)

87% (2622)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022 | Designed by queue s.r.o.

© 2022 DD Klánovice