Charles Gounod - Faust

27.4.2012

Charles Gounod - Faust Díky laskavosti kina Aero jsme se dostali prostřednictvím Live in HD přenosu do Metropolitní opery v New Yorku, na představení známé Gounodovy opery FAUST. I když nás zprvu trochu vylekala délka představení (plných 255 min), byli jsme okouzleni dechberoucími pěveckými výkony a z představení jsme odcházeli plni krásných dojmů. Za věnované vstupenky velmi děkujeme.O Metropolitní opeře v New Yorku

Přímé přenosy Live in HD z Metropolitní opery v americkém New Yorku se do kin po celém světě uskutečňují od roku 2006. Divadelní sezóna 2010/11 je tedy již pátou sezónou Live in HD v řadě a projekt neustále expanduje. Z původních 60 kin na severoamerickém kontinentu, kde se s přenosy v prosinci 2006 začínalo, to o rok později bylo už 600 kinosálů ve 23 zemích po celém světě s celkem 920 000 diváky; opera se přenáší do států Severní Ameriky, Evropy, Asie a Austrálie. To je přibližně o 70 000 diváků více, než kolik ve stejném roce navštívilo samotnou Metropolitní operu v New Yorku. V sezóně 2011/12 budou přenosy probíhat už přibližně do 1500 kinosálů v 46 zemích světa. Nově například v Egyptě, Portugalsku a Španělsku. 

 

 

 Projekt Live in HD původně vznikl ze snahy oživit horšící se ekonomickou situaci Metropolitní opery. Rychle se rozvíjející projekt pak zajistil uznání a uspěch v kulturní sféře po celém světě. V roce 2009 byla Metropolitní opera oceněna Emmy Award za zásluhy na rozvoji technologie Hight Definition a jejím celosvětovém využití v kinech a divadlech. Základní myšlenkou ovšem stále zůstává především zpřístupnění opery širšímu publiku.
 


O představení...

Název opery: FAUST

Autor: Charles Gounod

Účinkují: Marina Poplavskaja, Michèle Losier, Jonas Kaufmann, René Pape, Russell Braun 
Dirigent:  Yannick Nézet-Séguin
Režie:  Des McAnuff 


Režisér představení, držitel ceny Tony Award, kanadsko-americký divadelní režisér Des McAnuff, pro něhož je Faust metropolitním debutem, zasadil Gounodova Fausta do první poloviny dvacátého století.

Nejvíce ho na faustovské legendě zaujala filozofická otázka „osobní zodpovědnosti… Myslím, že to je alfa a omega Faustova putování – snaha uniknout zásadnímu poznání, které v sobě obsahuje zlo.“

Poprvé ve své pěvecké kariéře se titulní role Fausta v Metropolitní opeře zhostí německý tenorista Jonas Kaufmann, který na začátku roku 2011 přímo nadchl pražské publikum svým koncertem. Jeho partnerkou bude diva Marina Poplavskaja v roli nevinné Markétky, dále vystoupí Michèle Losier coby Siebel, Russell Braun jako Valentin a René Pape bude Mefistofelem.

Poprvé bude toto dílo v Metropolitní opeře dirigovat skvělý Yannick Nézet-Séguin, který orchestr vedl v minulých sezónách při premiérách mimořádně úspěšných inscenací oper Carmen a Don Carlos.Kontakt:

Kino Aero
Biskupcova 31
130 00, Praha 3

Tel.: +420 271 771 349
Fax: +420 224 947 566

E-mail: info@kinoaero.cz

 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články

Líbí se Vám naše webové stránky?

5% (154)

7% (232)

87% (2636)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022 | Designed by queue s.r.o.

© 2022 DD Klánovice