Blanes

21.9.2019

Blanes Prožít dovolenou ve Španělsku v přímořském letovisku Blanes, se letos podařilo našim 21 dětem s doprovodem. Léto pod stany v dobře vybaveném kempu i s výlety, které celou dovolenou doplnily. Hlavní roli hrálo moře a stalo se uskutečnitelným snem mnoha dětí, neboť k němu zamířily poprvé v životě. Sen trval od 19. 7. do 28. 7., kdy jsme se navečer vraceli domů.

Zažili jsme východ slunce, jakoby ho darovalo moře a pak si ho po jeho západu vzalo opět zpět do svých útrob. Nechyběly ani velké vlny, takové, nám v žádném aquaparku nikdy nepustí. Romantické pláže se skalními útesy a skoro každý den ohňostroje, tak velkolepé jsme ještě nikdy neviděli. Každý z nich trval téměř 30 minut a jednalo se o takové neoficiální mistroství světa v pyrotechnickém umění. Koncerty všech hudebních žánrů a katalánské tance v centru města. A ty skvělé zmrzliny, na ty nikdo nezapomene. Jeden den se uskutečnil také velký turnaj v pétanque a všichni se při něm velice dobře bavili.
 
Děti navštívily úchvatnou botanickou zahradu v Blanes, kde jsou rostliny, keře či stromy z celé této oblasti včetně těch z tropického podnebí. A také jsou z této zahrady neskutečné výhledy na moře, skály a celé pobřeží, kde končí Costa Brava. Děti zažily i jiné výlety, jako ten lodí do Tossy de Mar, Marinelandu nebo do Barcelony, jsou fakt nezapomenutelné. Děti viděly vše nejlepší, co Barcelona nabízí, od chrámu Sagrada Família  až po stadion FC. Barcelona nebo podmořský svět v přístavu. To se musí zažít, aby pak člověk mohl vzpomínat, přidávat a doufat, že zase něco tak pěkného jednou uvidí.
 
Děti měly velké štěstí, že nám pomohl Nadační fond Agrofert, který přispěl nádhernou částku, 80 000,-Kč! Byl to dar, který přinesl velkou radost, jakou děti, potom všem, co si v životě prožily, moc potřebovaly. Pojišťovna Allianz zaplatila všem 21 dětem a 4 vychovatelům cestovní pojištění, které jsme nemuseli naštěstí využít a vrátili se všichni živí a zdraví. Dále ještě nadační fond Allianz pomohl dodatečně zprostředkovat zaplacení této dovolené jedné dívce, která se bohužel nečekaně vrátila do dětského domova po neúspěšném pokusu být opět ve své původní rodině. A samozřejmě rovněž našemu dětskému domovu, který přispěl finančně i morálně na tuto dalekou cestu.
 
Moc všem děkujeme, že mohly děti toto vše zažít, psychicky si odpočinout a něco tak krásného poznat.
 
Jan Hrabal, vychovatel
 
 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Blanes

Blanes

Velikost: 79 kB

Blanes

Blanes

Velikost: 53 kB

Blanes

Blanes

Velikost: 48 kB

Blanes

Blanes

Velikost: 30 kB

Blanes

Blanes

Velikost: 156 kB

Blanes

Blanes

Velikost: 100 kB

Líbí se Vám naše webové stránky?

5% (154)

7% (232)

87% (2636)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022 | Designed by queue s.r.o.

© 2022 DD Klánovice