Babylon

19.9.2019

Babylon Tentokrát, naše cesta jedničky vedla do Babylonu, ale ne do aquaparku v Liberci, nýbrž k rybníku Babylon ve stejnojmenné obci. A byl to bezvadný pětidenní výlet.

Čtyři děvčata z naší rodinky poznala, jak je zdejší kraj nádherný. V samotném Babylonu, je kromě přírody ještě známý rybník s léčivou vodou a velkorysými kabinkami na převlékání, jsou jich tam stovky v památkově chráněném dvojpodlažním dřevěným objektu i se sociálním zázemím. Mají tam také vodní skluzavky, skokanskou terasu a vynikající italskou zmrzlinu. Ale hlavně se jedná o malebnou lesnatou a uklidňující kopcovitou krajinu, kde není kam spěchat, jen se stačí někam posadit či lehnout na deku do trávy a rozjímat. Také gastronomie je v Babylonu bezvadná a restaurace jsou na úrovni. Bydleli jsme v penzionu Magda, který skýtal veškeré pohodlí.
 
I výlety nás neminuly. První, byl do metropole Chodska Domažlic, kde mají nádherné velké náměstí a všechny domy jsou s podloubím, krásně opravené, kde to žije nejen turismem, ale jedná se o přirozené centrum, kam chodí hojně i Chodové, jak si zdejší obyvatelé hrdě říkají. Úchvatné bylo muzeum Jindřicha Jindřicha s uměleckými sbírkami věhlasných chodských malířů, například bratří Špilarů. Domažlická věž s úžasnou vyhlídkou na město a okolí nebo nás zaujalo muzeum železnice. Druhý výlet, byl do příhraničního německého města Furth im Wald, kde jsme navštívili středověké podzemní chodby pod městem, byl to doslova labyrint, kde se snadno může zabloudit, ale východ odtud nám neunikl. Tyto chodby plnily různé účely a naposledy obyvatelům města pomohly v době náletů za 2. světové války. Slavné muzeum draků bylo v rekonstrukci, ale zato jsme viděli na náměstí připravené kulisy pro pohádku O drakovi, která se tradičně po desetiletí hraje každý rok prvních 14 dní v srpnu a shlédnou ji desetitisíce návštěvníků. Vypadalo to tam díky tomu jako v opravdové pohádce. Nenechali jsme si ujít procházku k tamnímu známému Dračímu jezeru a samozřejmě také nákupy, přece jen ten sortiment zboží je stále proti tomu našemu pestřejší a lákavější. Rovněž restaurace na náměstí s bavorskými specialitami nás nadchla.
 
Dovolená utekla jako voda a my se vraceli opět západním expresem, tentokrát opačným směrem do Prahy. Být na těchto místech bylo velice zajímavé, vždyť již před 100 lety, patřilo k dobrému vychování odjet na prázdniny do Chodska.
 
Naší rodinku čekal po Španělsku a Chodsku ještě tábor Immanuel na Vysočině, kam jezdí pravidelně celý náš domov, dále v druhé polovině srpna malebná obec Domanín u Třeboně a nakonec proslavené Máchovo jezero v hotelu Bezděz ve Starých Splavech. Mimo to, děti měly během letních prázdnin další jednodenní výlety nebo pobyty i další dovolené u svých původních či hostitelských rodin. Stejně jako každý rok, prožily děti z jedničky bohaté prázdniny, šest z nich dokonce pobyt u moře.
 
Jan Hrabal, vychovatel
 
 
 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Babylon

Babylon

Velikost: 40 kB

Babylon

Babylon

Velikost: 81 kB

Babylon

Babylon

Velikost: 87 kB

Babylon

Babylon

Velikost: 57 kB

Babylon

Babylon

Velikost: 39 kB

Líbí se Vám naše webové stránky?

5% (154)

7% (232)

87% (2636)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022 | Designed by queue s.r.o.

© 2022 DD Klánovice