5. díl DD - cupu jako prevence proti nehodám

14.10.2013

5. díl DD - cupu jako prevence proti nehodám Cyklistické závody v Dolních Počernicích, které proběhly 4. až 6. října pod záštitou Městské policie Praha, mají čtyři části, jsou to tyto: průjezd křižovatkami, jízda zručnosti, testy dopravních znalostí a rychlostní závod.

 

 

 

 

Naše počínání při poslední aktivní části se promítne do celkového vyhlášení z pěti disciplín v divadle Brodway, zde již není možné pořadí ovlivnit. Výborně nám zajela Julie, skončila na krásném pátém místě.

Mimochodem, ve stejný den jinde, zazářila na atletických závodech pro širokou veřejnost její sestra Judita, kde z více než 100 atletek byla osmá. Mikita byl na cyklistice rovněž osmý ze 46 chlapců do 15 let, Jára ve své kategorii třináctý. Všichni tři se tak umístili nejméně v první polovině závodníků.
 
Zklamáním bylo až 18. místo Martinky, kde došlo dokonce ke zhoršení oproti minulému ročníku. Mezi sportovními dětskými domovy složených z týmů po čtyřech, jsme uzavírali první polovinu, konkrétně 17. místo ze 35 účastníků. O stupínek lepší bude pak celkové umístění, nicméně i zde se díky rozporuplným letošním výsledkům propadáme. Přesto máme chuť a motivaci se vrátit do absolutní špičky.

Navíc si děti vyzkoušejí své možnosti a často je tato zkušenost dovede k většímu zájmu o sport. Z našeho domova si letošní DD - cup nejméně jednou vybralo 20 dětí do 18 let (starší již startovat nemohou) a to jsou dvě třetiny našich ratolestí do plnoletosti.
 
Každé takovéto akci, která vytáhne děti ze židlí u počítačů k pohybu, tady například do sedel kol, je třeba tleskat a podporovat ji. 

 

Jan Hrabal, vychovatel

 

Autor: Ing. Vladislav Sloup   |   Sekce: Archiv   |   Tisk   |   Poslat článek známému

1.

1.

Velikost: 50 kB

2.

2.

Velikost: 48 kB

3.

3.

Velikost: 38 kB

4.

4.

Velikost: 40 kB

Líbí se Vám naše webové stránky?

4% (144)

7% (231)

87% (2622)


DĚTSKÝ DOMOV KLÁNOVICE

 

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022 | Designed by queue s.r.o.

© 2022 DD Klánovice